Płytki ceramiczne oryginalnym sposobem na wykończenie wnętrz w domu

Przeprowadzając remont domu i mieszkania lub wykańczając nowe wnętrze, jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć, jest wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Płytki ceramiczne od lat stanowią podstawowy materiał, jaki inwestorzy wybierają na podłogi i ściany w swoich domach. Jakie są zalety płytek ceramicznych oraz gdzie najlepiej się one sprawdzają?

Płytki ceramiczne na podłogi

Płytki ceramiczne są materiałem, który charakteryzuje się dużą twardością, odpornością na zarysowania oraz trwałością. Z tego właśnie powodu jest on tak chętnie wybierany do wykładania podłóg w naszych domach i mieszkaniach. Szczególnie często można spotkać płytki ceramiczne na podłogach w kuchni oraz przedpokoju, czyli miejscach, w których istnieje konieczność częstego ich zmywania. Płytki ceramiczne są bowiem niezwykle łatwym w pielęgnacji materiałem. Bez trudu można zachować je w czystości, co ma szczególne znaczenie w przypadku kuchni, gdzie gotujemy i przygotowujemy posiłki oraz przedpokoju, do którego wchodzimy z zewnątrz. Ponadto, płytki ceramiczne dostępne są w wielu kolorach i fakturach, dzięki czemu mogą być bez problemu dopasowane do kolorystyki pozostałych elementów wystroju wnętrza. Wbrew pozorom, płytki ceramiczne nie nadają się tylko do używania we wnętrzu naszych domów. W sprzedaży dostępne są bowiem także ich warianty mrozoodporne, które z powodzeniem możemy wykorzystać również na zewnątrz naszego domu, np. do wyłożenia podłogi na tarasie czy na schodach. Takie płytki oferuje na przykład firma Ceramed z Bielska-Białej.

Płytki ceramiczne na ściany

Płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się także na ścianach. Najczęściej układa się je w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci, a więc w kuchni oraz w łazience. Stanowią one nie tylko oryginalną ozdobę ścian, ale przede wszystkim zabezpieczają je przed niszczeniem. Płytki ceramiczne naścienne charakteryzują się najczęściej gładką strukturą, która ułatwia ich codzienne mycie i zachowanie w czystości. Dostępne są w różnych kolorach oraz wzorach, co ułatwia ich dopasowanie do naszych potrzeb i wystroju naszego domu. Szczególnie popularne w ostatnich latach są płytki ceramiczne imitujące mozaikę oraz płytki z geometrycznymi wzorami, które często umieszcza się np. nad kuchennym blatem. W łazience natomiast płytki ceramiczne możemy spotykać zarówno na wszystkich ścianach, jak i w wersji ekonomicznej, tylko w okolicy kabiny prysznicowej, wanny i zlewu. Płytki ceramiczne pozwalają stworzyć niepowtarzalny klimat w naszym domu i chyba nikt nie wyobraża sobie łazienki, kuchni oraz przedpokoju bez ich dodatku.

Regulamin korzystania z serwisu