Planujemy remont – jakie elektronarzędzia warto kupić?

Zlecając remont swojego mieszkania lub domu firmie budowlanej albo rzemieślnikowi, nie musimy martwić się o zakup narzędzi, albowiem nas interesują wyłącznie efekty wykonania zlecenia. Zupełnie inną sytuację mamy wtedy, gdy czując się na siłach i mając odpowiednie umiejętności, zechcemy wykonać taki remont samodzielnie. W takim przypadku z pewnością będziemy musieli zaopatrzyć się w podstawowy zestaw narzędzi, w tym także i w niektóre elektronarzędzia.

 Jakie prace najczęściej wykonuje się w trakcie remontu mieszkania?

Oczywiście remont remontowi jest nierówny. Jeśli będziemy chcieli jedynie odświeżyć mieszkanie, to zakres prac, które przy tym wykonamy nie będzie zbyt duży. Samo malowanie lub tapetowanie pomieszczeń mieszkalnych czy użytkowych nie nastręcza zbyt wielu kłopotów i do jego wykonania wystarczą nam bardzo proste narzędzia, takie jak pędzle malarskie, wałki, szpachelki, czy też czasem papier ścierny, ewentualnie jeszcze młotek i jakieś wkrętaki. Inaczej rzeczy mają się przy remoncie na większą skalę, często połączonym z przebudową pomieszczeń i wymianą stolarki drzwiowej, okiennej lub instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Takie prace wiążą się z wyburzeniami, wycinaniem otworów w ścianach, wykuwaniem ościeżnic i futryn, wykonywaniem otworów w betonie lub cegle, albo żłobieniem w nich bruzd pod instalacje. Remonty w tak szerokim zakresie najczęściej powiązane są z wymianą dużej części umeblowania. Nowe meble często otrzymujemy w paczkach do samodzielnego złożenia; skręcanie ich przy pomocy zwykłego wkrętaka byłoby trudne i długotrwałe. Większości wymienionych tutaj prac nie da się wykonać bez specjalistycznych narzędzi. O tym, w jakie elektronarzędzia warto się zaopatrzyć przed przystąpieniem do generalnego remontu mieszkania, opowiada nam szef firmy Rolmasz z Żar.

 Najważniejsze elektronarzędzia niezbędne przy remoncie mieszkania

Z pewnością nie trzeba i nie warto kupować wszystkich elektronarzędzi potrzebnych do przeprowadzenia generalnego remontu mieszkania. Dotyczy to w szczególności takich maszyn, o których wiemy, że nigdy później nie będą przez nas używane; może to być np. urządzenie do wycinania bardzo dużych fragmentów ścian lub stropów.

Wykonanie tego typu prac można zlecić wyspecjalizowanej firmie, albo też wypożyczyć odpowiednie narzędzie. Zatem jakie elektronarzędzia warto kupić w celu przeprowadzenia samodzielnego remontu mieszkania na większą skalę? Najlepiej w tym przypadku kierować się wyborem takich narzędzi, które stosunkowo często będą wykorzystywane przez nas w przyszłości. Wskażemy kilka z nich, według nas najważniejszych, takich, które powinien posiadać każdy majsterkowicz:

  • wiertarka – bez niej nie wywiercimy najmniejszego nawet otworu
  • młotowiertarka – ta posłuży nam do wiercenia otworów w betonie i cegle, a także posłuży nam do wykonywania bruzd oraz mniejszych wyburzeń
  • pilarka tarczowa – możemy nią przycinać drewno i płyty drewnopodobne
  • szlifierka kątowa – posłuży nam, przy zastosowaniu różnych tarcz, do cięcia metali, betonu czy ceramiki
  • wkrętarka – dzięki niej zaoszczędzimy dużo czasu i wysiłku przy skręcaniu mebli i wkręcaniu śrub
  • szlifierka taśmowa lub oscylacyjna – dzięki niej wygładzimy wszelkie nierówne powierzchnie.

Istnieje oczywiście cała gama jeszcze innych różnorodnych elektronarzędzi, lecz o celowości ich zakupu musi każdy majsterkowicz zdecydować sam. My wymieniliśmy to, bez czego według nas nie można skutecznie przeprowadzić większego remontu tak małego mieszkania, jak i dużego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu