pokój dziecięcy

Modne łóżka dziecięce – aktualne trendy

Pokój dla dziecka jest wyjątkowym miejscem, które musi być idealne. Dziecko spędzi w nim większość swojego dzieciństwa, dlatego musi się w nim czuć jak najlepiej. Przy projektowaniu tej niezwykłej przestrzeni musimy bardzo dobrze zastanowić się nad każdym elementem, żeby zapewnić naszej latorośli jak najlepsze samopoczucie.

Styl skandynawski

Ostatnimi czasy styl skandynawski króluje w temacie wystroju wnętrz pokoju dla dziecka. I nie ma co się dziwić, styl ten łączy minimalizm, praktyczność i estetykę. Ponadto wyróżnia się olbrzymią przytulnością, nie dziwi więc, że tak często jest wybierany przez rodziców. Możemy bez problemu zaaranżować w stylu skandynawskim pokój dla chłopca i dla dziewczynki. Łóżka w stylu skandynawskim cechują się także uniwersalnością, najczęściej składają się z drewnianej ramy, która tworzy formę np. domku. Dla każdego dziecka takie łóżko będzie atrakcją i bardzo chętnie będzie z niego korzystało. Wystarczy kupić odpowiedni materac, pościel i poduszki w ulubionych kolorach naszej pociechy. Na ramie możemy powiesić także nadal modne lampki, które przy okazji zapobiegną w nocy lękowi przed ciemnością. Takie łóżka znajdziemy przykładowo w ofercie firmy Zasypianko.pl.

Stonowane kolory i minimalizm

W ostatnich latach w wystroju wnętrz rządzi prostota, styl eko i minimalizm. Również dotyczy to aranżacji pokoju dziecięcego. Dlatego najlepiej oprzeć się pokusie kupowania jak największej ilości kolorowych elementów wystroju wnętrza, takich jak zasłony w ulubione postaci z bajek. W tym sezonie postawmy na stonowane i pastelowe kolory. Oczywiście ulubione dziecięce motywy możemy wpleść, np. kupując poduszkę czy pościel z ulubionym bohaterem dziecka. Proste łóżka nie muszą oznaczać nudy, przykładem mogą być chociażby łóżeczka z zaokrąglonymi krawędziami. Zastosowanie takiego rozwiązania zdecydowanie zwiększa atrakcyjność, jednocześnie nie zaburzając prostoty i walorów estetycznych. 

Fantazyjne kształty

Łóżka w rozmaitych kształtach nie tracą na popularności. Nadal hitem są łóżka w kształcie samochodu, zwłaszcza wśród rodziców chłopców. W końcu który mały chłopiec nie chce mieć wozu strażackiego czy policyjnego radiowozu w swoim pokoju? Jeśli idolem naszego dziecko jest Robert Kubica to możemy zdecydować się nawet na łóżko Formuły 1! Atrakcyjne są także łóżka z nadrukami ulubionych postaci z bajek albo ze zwierzątkami, które kocha nasze dziecko. Takie modele łóżek są nie tylko modne i atrakcyjne, ale także funkcjonalne. Takie modne łóżka z pewnością idealnie dopełnią wystrój pokoju dziecięcego, a także będą atrakcyjne dla naszej pociechy.

Regulamin korzystania z serwisu