Łóżka kontynentalne. Co to takiego?

Łóżko to jeden z ważniejszych mebli w znajdujących się w domu. Prawidłowo dobrane pozwala na spokojny sen i pełną regenerację sił. Najważniejszymi cechami dobrego łóżka są oferowany komfort i możliwość ułożenia się w wygodnej i zdrowej pozycji. Wśród wielu rodzajów łóżek można spotkać ogromną ilość wariantów tego sprzętu. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne. Są cenione za atrakcyjny wygląd oraz zapewniany luksus.

Łóżko kontynentalne – luksus ze Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone zawsze kojarzą się z rzeczami, które są wielkie. Oszałamiające przestrzenie środkowoamerykańskich równin, zachwycające wieżowce, potężne steki czy bardzo duże samochody pokazują, że amerykanie na co dzień obcują z tym, co występuje w ogromnym rozmiarze. Bardzo podobnie jest, jeśli chodzi o wygodę i komfort amerykańskich łóżek. Każdy, kto miał okazję spać na ogromnym łóżku kontynentalnym wie, że wyznaczają one standard, do którego trudno porównywać jakiekolwiek inne. Łóżka w wersji amerykańskiej są po prostu luksusowe.

Niespotykany przy innych rodzajach łóżek poziom komfortu jest w głównej mierze spowodowany specjalną konstrukcją łóżek kontynentalnych. Składają się one z aż trzech warstw, które mają zapewnić wygodę śpiącemu. Najniżej znajduje się skrzynia zwana „boxspring”, która jest wyposażona w sprężyny, najczęściej bonellowe lub kieszeniowe. Na skrzyni jest układany właściwy materac. Zwykle ma on budowę kieszeniową, często ze strefami o różnej twardości. Na wierzchu układany jest jeszcze tzw. topper, czyli stosunkowo cienki materac, zwykle wykonany z elastycznej pianki – tłumaczy specjalistka z firmy Meble K&D.

W przypadku łóżek kontynentalnych duże znaczenie ma także ich wysokość. Łóżka tego rodzaju mają zwykle od około 60 do 70 cm. Dzięki temu bardzo łatwo się z nich wstaje. Docenią to zwłaszcza osoby, które mają kłopoty z poruszaniem się.

Łóżka kontynentalne – ozdoba sypialni

Urok łóżek kontynentalnych to jednak nie tylko wielki komfort, lecz także bardzo atrakcyjny wygląd. Tym, co dodatkowo wyróżnia łóżka kontynentalne, jest fakt, że są one tapicerowane. Zarówno dolna skrzynia, jak i materac są obite takim samym rodzajem materiału. Podobnie jest w przypadku wezgłowia, które w łóżkach tego typu jest standardem. Dzięki miękkiemu obiciu o wezgłowie można się wygodnie oprzeć, np. podczas czytania książki czy przeglądania internetu przed snem.

Dobrej jakości tkaniny, często dodatkowo przeszyte lub pikowane oraz miękkie wypełnienie obicia z gąbki lub pianki są wielkim atutem łóżek kontynentalnych. Sprawiają, że wyglądają one bardzo elegancko i stylowo, a jednocześnie są niezwykle wygodne.

Łóżka kontynentalne wstawione w sypialni stają się bezapelacyjnie jej główną ozdobą, sprawiając, że całe pomieszczenie nabiera bardziej wyszukanego charakteru.

Regulamin korzystania z serwisu