projektant wnetrz

Kompleksowe usługi nowoczesnego projektanta wnętrz

Projektant wnętrz to osoba, o której zatrudnieniu mówi się przy zakupie nowego mieszkania lub gruntownego remontu nieruchomości z rynku wtórnego. Architekt zajmuje się aranżacją przestrzeni, ale warto pamiętać, że jego praca zaczyna się już na etapie surowej nieruchomości. Najpierw w formie papierowej, jako projekt wykończenia, schematy elektryki czy wod-kan, ewentualnych zmian i propozycji, a następnie w „trasie” – od sklepów, na spotkania i nadzór prac. Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Architekt wnętrz w trakcie spotkania z Klientem pomoże ustalić, w jakim stylu zostanie zaprojektowane wnętrze, a następnie zaplanować funkcjonalne i estetyczne rozwiązania dla danej przestrzeni. Zadaniem architekta wnętrz jest wykonanie projektu w pełni dopasowanego do wymagań indywidualnego Klienta. Służy pomocą i radą na każdym etapie realizacji. Może także zaproponować nowe, nieoczekiwane rozwiązania, które będą strzałem w dziesiątkę. Dobry projektant pomoże zaprojektować kompletny wystrój, łącznie z meblami, wizualizacjami i kosztorysem. Profesjonalista pomoże zaaranżować przestrzeń nawet wtedy, gdy jest to pomieszczenie o nietypowych kształtach.

Projektant wnętrz na podstawie zebranych informacji podczas konsultacji z Inwestorem wykorzystując plan, rzut z góry, pokazuje w proporcjach rozmieszczenie wszystkich elementów we wnętrzu. Następnie może stworzyć kompleksową wizualizację komputerową. Wygenerowane przez komputer zdjęcie przyszłego wnętrza pomoże wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało z konkretnymi materiałami. Efektem końcowym są rysunki wykonawcze, które stanowią bazę dla ekip realizujących projekt. Na żadnym etapie projektu Inwestor nie jest zostawiony sam sobie. Architekt jest obecny od początku, aż do końca – po wybór konkretnych mebli, drzwi, podłóg, dywanów, lamp, itd.

Architekt wnętrz – kiedy skorzystać z pomocy profesjonalisty?

Współpracując z architektem wnętrz, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim znaczną oszczędność czasu. Brak konieczności jeżdżenia po sklepach, doboru materiałów, doglądania ekipy remontowej – to wszystko powoduje, że można spać spokojnie. Architekci z pracowni projektowej NSTUDIO do każdego projektu podchodzą z pasją i zaangażowaniem. Istotną zaletą jest także oszczędność pieniędzy, ponieważ architekci korzystają zwykle z cen promocyjnych. Poza tym można uniknąć kosztownych zmian lub przebudowy w przyszłości. Projektant oferuje swoją wyobraźnię, pomysłowość i umiejętność znajdowania rozwiązań nawet w najbardziej skomplikowanych wnętrzach. Architekt jest więc nieocenionym wsparciem zarówno przy skomplikowanych układach i ukrytych ścianach, jak i prostych wnętrzach, do których właściciele nie mają pomysłu.

Regulamin korzystania z serwisu