Kompaktowe systemy wieszania obrazów

Każdy, kto kocha sztukę i piękne wnętrza wie, ile niekiedy trzeba się namęczyć, aby zawiesić obraz. A potem, kiedy chcemy zmienić jego lokalizację, ile wysiłku należy włożyć w odpowiednie zatuszowanie dziur po gwoździach i wkrętach. Szczęśliwie nie musimy już zawieszać naszych obrazów w sposób tradycyjny. Obecnie na rynku dostępny jest bowiem bardzo praktyczny i kompaktowy system wieszania obrazów.

Nowoczesny system wieszania obrazów – budowa

Dziś już nie warto niszczyć ścian. Nie musimy wiercić dziur, a potem ich maskować. To wszystko jest możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnego rozwiązania, jakim jest kompaktowy system zawieszania obrazów. Na czym on polega?

System ten oparty jest się na strukturze linkowej, a zawieszenie obrazu przy jego pomocy nie wymaga ani wiele czasu, ani wysiłku. Jego konstrukcja jest prosta i składa się z kilku elementów. System tego typu zbudowany jest z mocowanej do ściany lub sufitu aluminiowej szyny oraz znajdującej się w niej prowadnicy.

Dzięki prowadnicy wyposażona w haczyki do zawieszania obrazów linka, może się swobodnie przesuwać. Zaczep, do którego przymocowana jest linka jest niewidoczny, gdyż cały mieści się w szynie. W zależności od potrzeby, użyta w systemie linka może być wykonana z przezroczystego nylonu bądź metalu. Profile mogą być zaś malowane bez wcześniejszego przygotowania powierzchni. Maksymalne obciążenie systemu wynosi 20 kg na metr.

Jak działa taki system w praktyce?

Konstrukcja kompaktowego systemu jest mobilna, co umożliwia ruch całego układu w pionie. Ponadto możemy również zmieniać położenie samozaciskających się haczyków na całej długości linek. To zaś pozwala na dowolne ustalenie miejsca, w którym ma zawisnąć obraz. Dzięki temu założenie symetrycznej i eleganckiej galerii nie stanowi już najmniejszego problemu – jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Newly, która dostarcza wysokiej jakości kompaktowych systemów zawieszania obrazów.

Jak powstał pomysł na takie rozwiązanie?

Kompaktowy system zawieszania obrazów na linkach został stworzony z myślą o profesjonalnych galeriach oraz galeriach, organizowanych w ramach wystaw muzealnych. Teraz jednak linkowy system zawieszeń jest powszechnie dostępny. Dzięki temu z jego wielu zalet mogą korzystać również osoby prywatne. Każdy z nas ma możliwość stworzenia swojej własnej, domowej galerii. A wszystko to w bardzo szybki, łatwy i prosty sposób. Bez użycia skomplikowanych narzędzi czy pomocy fachowców.

Warto jeszcze zaznaczyć, że pośród wszystkich wyżej wymienionych zalet kompaktowy system wieszania obrazów wyróżnia się wysokim stopniem trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. A jego prosta i nieskomplikowana konstrukcja znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych.

Regulamin korzystania z serwisu