kominek elektryczny ozdoba wnetrz kominki

Kominek jako ozdoba wnętrza

Skaczący na palenisku ogień i dźwięk trzaskających polan stwarzają we wnętrzu wyjątkowo przytulną atmosferę, a sam kominek może być pięknym elementem wystroju. Nic więc dziwnego, że wielu z nas marzy o posiadaniu kominka we własnym domu. Dziś spełnienie tego życzenia jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nowoczesne kominki mogą być montowane nawet w niewielkich mieszkaniach.

Kominki w tradycyjnych wnętrzach

Ciemny zimowy wieczór, wielki pokój w drewnie, przed płonącym w kominku ogniem, na miękkim dywanie, zakochani trzymają się za ręce. Takie sceny widzieliśmy w niejednym filmie romantycznym i w wielu teledyskach. Kominek w tradycyjnej zabudowie zazwyczaj umieszczany jest w centralnym miejscu pokoju wypoczynkowego lub reprezentacyjnego, a będąc ozdobą sam w sobie, daje też przestrzeń na eksponowanie mniejszych bibelotów i rodzinnych zdjęć. Klasyczne kominki opalane drewnem są nie tylko dekoracją, ale też bardzo wydajnym źródłem ciepła.

Na montaż kominka opalanego drewnem lub bardziej nowoczesnego modelu na pelet decydują się przede wszystkim osoby, które właśnie budują swój nowy dom. Takie postępowanie dyktują względy praktyczne, gdyż urządzenia tego typu wymagają budowy instalacji odprowadzania spalin

– zauważa nasz rozmówca z portalu internetowego Epiecyki.pl.

Instalacja tradycyjnego kominka oczywiście jest możliwa również w istniejących już budynkach, jednak wtedy wiąże się koniecznością prowadzania bardziej skomplikowanych prac. Dlatego osoby, którym zależy przede wszystkim efektach estetycznych, decydują się raczej na zakup kominka elektrycznego.

Elektryczne kominki (nie tylko) do wnętrz nowoczesnych

Przewaga elektrycznych kominków nad tradycyjnymi urządzeniami polega przede wszystkim na możliwości wykorzystania ich w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego wielkość i bez konieczności prowadzenia dodatkowej wentylacji ani kanału odprowadzania spalin. Kolejną zaletą jest olbrzymia różnorodność dostępnych modeli. W zależności od stylu, w jakim urządzone jest całe mieszkanie, można zdecydować się na model imitujący klasyczny kominek na drewno lub urządzenie o nowoczesnym designie. W obu sytuacjach możemy liczyć na perfekcyjną imitację ognia pod względem wizualnym i akustycznym.

Najchętniej wybierane w sklepach online kominki elektryczne mają postać dużego panelu LCD, na którym wyświetlają się płonące płomienie. Takie modele mogą być montowane na rozmaite sposoby – w tradycyjnej obudowie lub nawet na ścianie. Kominki elektryczne dostępne są również w wersjach dwu- i trójstronnych oraz w formie otwartych kaset; takie urządzenia nie muszą być montowane bezpośrednio przy ścianie – mogą stanowić centralny element dekoracyjny pomieszczenia, gdy ustawimy je w mocniej wyeksponowanym miejscu. Na szczególną uwagę zasługują wolnostojące kominki elektryczne. Pięknym przykładem takiego rozwiązania w nowoczesnym stylu jest Dimplex Opti-V 360°, który kształtem przypomina dawne piecyki typu „koza”, ale pozwala obserwować efekt ognia dzięki subtelnej, ażurowej obudowie. Urządzając mieszkanie w stylu retro, warto zwrócić uwagę na kominki Stonebridge i Stockbridge tego samego producenta. W tych modelach palenisko zamknięte jest za stylowymi drzwiczkami ze szkła.

Regulamin korzystania z serwisu