Kamień naturalny we wnętrzach klasycznych

Kamień naturalny to znakomity wybór do wnętrz utrzymanych w klasycznym stylu. Szlachetne piękno tego surowca będzie doskonałe współgrało z ponadczasową elegancją i ciepłą atmosferą, a wszystko to razem pozwoli poczuć się dobrze i komfortowo w domu, biurze czy innym tak urządzonym miejscu. Jaki kamień naturalny wybrać do klasycznego wnętrza i w jaki sposób go wykorzystać?

Kamień naturalny jako symbol klasyki

Kamień naturalny to najstarszy materiał wykorzystywany przez człowieka w szeroko pojętym budownictwie. Mimo postępu technologicznego i dostępu do nowoczesnych rozwiązań i materiałów, kamień nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie, wraz z powrotem mody na klasyczne aranżacje wnętrz, kamienne elementy architektoniczne stały się hitem wśród projektantów. Z czego to wynika?

Kamień naturalny to przede wszystkim ponadczasowe piękno. – Mówi ekspert reprezentujący krakowską hurtownię kamienia HB-Polska w Krakowie. – Neutralna kolorystyka obejmująca biele, beże czy szarości znakomicie pasuje do klasycznych aranżacji, w których dominują stonowane barwy. Naturalny charakter kamienia będzie też idealnie współgrał z innymi tradycyjnymi materiałami charakterystycznymi dla tego stylu, np. drewnem, szkłem czy tkaninami. Kamienne elementy wykończenia z jednej strony dodadzą pomieszczeniom szyku, a z drugiej pomogą stworzyć w nich przytulny klimat.

Jakie dokładnie kamienie warto wybierać do klasycznych wnętrz? Wiele zależy tu od specyfiki aranżacji, która może nawiązywać do skandynawskich wzorców, ponadczasowej elegancji czy też nowoczesnych trendów. Ze względu na bogatą gamę kolorystyczną oraz trwałość, styl klasyczny doskonale dopełni zarówno mocny granit, jak i wapień, a także efektownie prezentujący się marmur. Ciekawym rozwiązaniem będzie też porowaty trawertyn oraz niezwykle wytrzymały kwarcyt.

Zastosowanie kamienia naturalnego w klasycznym wnętrzu

W jaki sposób można wykorzystać kamień naturalny w klasycznie urządzonym wnętrzu? Do tradycyjnych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań należą płytki podłogowe oraz elewacyjne. Okładziny ścienne mogą przy tym stanowić ciekawe urozmaicenie dla klasycznych farb czy tapet. Jeśli jednak zależy nam na bardziej oryginalnej aranżacji, warto zdecydować się na kamienne blaty, np. kwarcytowe lub granitowe. Interesującym dodatkiem do wnętrz będą również kamienne obudowy kominkowe. Efektownie będą się także prezentowały schody wykończone przy użyciu okładzin kamiennych. Jak więc się okazuje, kamień naturalny to niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w klasycznej stylistyce.

Regulamin korzystania z serwisu