dom-wypoczynkowy

Jakie atrakcje powinien zapewniać turystom dom wypoczynkowy?

Dom wypoczynkowy, jak sama nazwa wskazuje, powinien przede wszystkim oferować udany wypoczynek. Dla jednych będzie to czas słodkiego leniuchowania, dla innych zaś relaks w formie jak najbardziej aktywnej. Dlatego dobry dom wypoczynkowy w górach musi w swojej ofercie zapewniać atrakcje o różnorodnym charakterze tak, aby każdy znalazł w niej coś dla siebie.

Atrakcyjna lokalizacja

Lokalizacja domu wypoczynkowego to podstawa. Dobrze zlokalizowane domy wypoczynkowe często znajdują się w miejscowościach, które – szczególnie w miesiącach przypadających na wakacje bądź ferie zimowe – biją rekordy popularności. Często nie oznacza jednak zawsze. Istnieją bowiem lokalizacje, w których znaleźć można dobry dom wypoczynkowy, a w nim korzystną i atrakcyjna dla nas ofertę. Przy tym nie będziemy musieli codziennie mijać tłumów turystów na zatłoczonych chodnikach.

Dobra lokalizacja oznacza położenie pośród piękna przyrody oraz atrakcji danego regionu, a jednocześnie w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Warto zawsze sprawdzać oferty domów wypoczynkowych w mniejszych miejscowościach, zlokalizowanych niedaleko tych wręcz przepełnionych turystami.

Atrakcyjna cena

Urlop w domu wypoczynkowym w górach wcale nie musi nadwyrężać Twojego domowego budżetu. Możesz bowiem skorzystać z dogodnych pakietów, w których np. zawierają się noclegi w komfortowo urządzonych pokojach z wyżywieniem oraz dodatkowe atrakcje takie jak przejazd specjalnym busem na stok. Wyżywienie zaś wliczone w cenę pakietu to rozwiązanie, która zapewnia zarówno wygodę, jak i oszczędności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Żywiąc się w restauracji domu wypoczynkowego, w którym się zatrzymujesz, masz pełen komfort. Posiłki serwowane są na miejscu i kosztują zdecydowanie mniej od tych, które dostępne są w okolicznych punktach gastronomicznych. Przygotowywanie zaś posiłków samodzielnie w trakcie urlopu może nie należeć do przyjemności. Zdecydowanie lepiej jest spędzić ten czas na odpoczynku lub korzystaniu z atrakcji, które oferuje dom wypoczynkowy oraz okolica.

Atrakcje domu wypoczynkowego

Na urlopie w górach każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni dom wypoczynkowy. Najlepiej taki, w którym dostępne są atrakcje oferujące zarówno relaks płynący z nicnierobienia, jak i aktywny wypoczynek.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Domu Wypoczynkowego Stokrotka w Białce Tatrzańskiej:

Aby skutecznie wypocząć potrzebujemy urlopu, w trakcie którego będziemy robili to, na co mamy ochotę. Każdy z nas odpoczywa bowiem w inny sposób. Dlatego tak bardzo staramy się, aby w naszym domu każdy gość mógł znaleźć odpowiednią dla siebie formę relaksu oraz sposób na spędzanie czasu. Stąd w naszej ofercie np. wyposażona w nowoczesny sprzęt siłownia, z której można korzystać cały rok oraz suszarnia dla narciarzy i snowboardzistów w zimie. Proponujemy naszym gościom również Kartę Tatrzańską, która umożliwia korzystanie z wielu zniżek na atrakcje sportowe w okolicy. A dla tych, którzy chcą się zrelaksować i wyciszyć oferujemy saunę. Ponadto dostępna jest w naszym domu również sala rekreacyjna, a w niej m.in. stół do gry w bilard, tenisa stołowego czy piłkarzyków.

W dobrym domu wypoczynkowym nie może również zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Warto więc przed wyborem miejsca sprawdzić, czy jest w nim sala zabaw. Wiele domów umieszcza taką informację na swoich stronach, jednak w praktyce bywa różnie. Najlepiej jest, kiedy mamy możliwość obejrzenia galerii zdjęć domu. Wówczas dokładnie wiemy, czego się spodziewać. Sala zabaw powinna być wyposażona w gry planszowe, różnorodne zabawki, książeczki oraz kącik do rysowania. Na terenie dobrego domu wypoczynkowego nie może zabraknąć również placu zabaw z trampoliną, mini ścianką wspinaczkową, huśtawkami, ale i – co niezwykle istotne – z miejscem dla rodziców. Wówczas mogą oni bowiem wypoczywając mieć przysłowiowe oko na swoje pociechy. Dlatego leżaki i stoliczki w pobliżu placu zabaw są bardzo mile widziane.

Dla miłośników rożna i biesiadowania na świeżym powietrzu zdecydowanie atrakcyjna będzie altanka z grillem, znajdująca się na posesji domu wypoczynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu