Jak wyposażyć kontener, aby przebywało się w nim komfortowo?

Kontenery modułowe idealnie sprawdzają się jako pomieszczenia biurowe, stróżówki, tymczasowe pomieszczenia mieszkalne czy przestrzenie sanitarne. Jednakże, aby korzystanie z nich było wygodne, należy zadbać o ich odpowiednią aranżacją i przede wszystkim wyposażenie adekwatne do przeznaczenia. Zastanówmy się więc, co powinien posiadać kontener, który chcemy wynająć lub kupić na potrzeby prowadzonego przedsięwzięcia biznesowego?

Zalety wykorzystania kontenerów

Kontenery znajdują zastosowanie w różnorodnych gałęziach nowoczesnej gospodarki. Możliwość szybkiego montażu, duża mobilność, połączona z wygodą użytkowania i niskimi kosztami wynajmu kontenera oraz jego późniejszej eksploatacji sprawiają, że jest to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają przedsiębiorstwa o różnym profilu prowadzonej działalności. Nowoczesne kontenery często służą jako zaplecza budów, biura i powierzchnie handlowe, pomieszczenia socjalne, przestrzeń mieszkalna oraz sanitarna, jak również szatnie i wartownie. A to tylko część z ich możliwych zastosowań.

Jakie wyposażenie jest niezbędne?

Każdy kontener, który ma na co dzień służyć pracownikom (a czasem i klientom) powinien posiadać wyposażenie, które sprawi, że przebywanie i praca w przestrzeni zaaranżowanej we wnętrzu będzie nie tylko skuteczna, ale i komfortowa. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że tylko takie połączenie może dać wymierne efekty.  

Kontener musi więc posiadać wydajną instalację elektryczną, dzięki której możliwe będzie oświetlenie wnętrz, wykorzystanie urządzeń biurowych, oszczędnego ogrzewania elektrycznego oraz innych elementów wyposażenia, które do funkcjonowania potrzebują prądu.

Aby zapewnić komfort osobom przebywającym wewnątrz kontenera, należy zapewnić im również dostęp do światła dziennego. Służą do tego nowoczesne okna PCV najczęściej wyposażone w rolety zewnętrzne, które pozwalają na ewentualne ograniczenie dostępu światła, jeśli jest ono nazbyt uciążliwe np. w słoneczny dzień oraz na zachowanie prywatności w przypadku gdy mamy do czynienia z kontenerem mieszkalnym. Dodatkową zaletą tego rozwiązanie jest znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Co jeszcze przyda się w kontenerze?

Warto rozważyć także wykorzystanie klimatyzacji, szczególnie jeśli nasze kontenery wykorzystywane są latem na otwartej przestrzeni np. na budowie. Bez wątpienia podniesie to komfort pracy załogi i przyczyni się do osiągania przez nich oczekiwanych rezultatów.

Większość dostawców oferujących kontenery świadczy dodatkowo usługi związane z ich wyposażeniem w elementy tj. biurka, krzesła czy stoły. Nasza firma świadczy takie kompleksowe usługi, więc klient nie musi tracić czasu na dokupowanie mebli  – mówi nam specjalista z firmy KONTENER SERWIS ze Szczecina, która zajmuje się sprzedażą oraz wynajmem nowych i używanych kontenerów dla firm.

W przypadku kontenerów służących jako przestrzeń sanitarna konieczne są przyłącza wodne oraz kanalizacyjne, jak również stosowne wyposażenie w postaci kabin natryskowych, kabin WC, pisuarów, umywalek czy bojlerów na wodę.

Jak widać, z pomocą odpowiedniego wyposażenia można stworzyć w kontenerze naprawdę wygodną przestrzeń do pracy, odpoczynku i regeneracji. Wystarczy wykorzystać odpowiednie elementy połączone w sprawdzony sposób.

Regulamin korzystania z serwisu