Kolorowy salon

Jak wprowadzić kolory do salonu?

Salon stanowi wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie w tym pomieszczeniu domownicy spędzają większą część dnia, relaksując się po pracy bądź szkole. Tutaj także na ogół przyjmują oni zaproszonych gości przybyłych z wizytą. Osoby przebywające w tym pokoju czują się w nim wyjątkowo dobrze, gdy jest on odpowiednio zaaranżowany pod względem kolorystycznym. Dowiedz się, jak najlepiej dobrać odcienie mebli tapicerowanych do danego wnętrza.

Pokoje urządzone w stylu klasycznym i nowoczesnym

Sofy, kanapy i krzesła pokryte tapicerką doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w rozmaitych stylach. Trzeba jednak odpowiednio dopasować ich kolorystykę do sposobu aranżacji salonu. W przypadku klasycznych wnętrz warto zawsze postawić na meble tapicerowane utrzymane w jednolitych tonacjach kolorystycznych, głównie w odcieniach brązu, beżu czy pasteli. Wskazane jest, aby tkanina obiciowa konkretnego mebla miała gładką fakturę; jej dyskretną ozdobę może stanowić też żakardowy wzór z motywem ornamentowym.

Jeśli chodzi o salony urządzone w stylu nowoczesnym, właściciele domów mają znacznie szersze pole do popisu. W odznaczających się surowością wystroju wnętrzach świetnie prezentują się meble w klasycznych odcieniach brązu, szarości albo ciemnego grafitu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przy komponowaniu wystroju tego typu pomieszczeń pokusić się o przełamanie określonych schematów obowiązującym przy urządzaniu domu. Można to uczynić choćby poprzez ulokowanie tam modeli zwracających uwagę niebanalną, żywą kolorystyką. Wnętrza ozdobione wyraźnie zaznaczającymi, się barwnymi akcentami świadczą o oryginalnym guście właścicieli oraz ich odwadze i gotowości do postępowania wbrew utartym konwenansom aranżacyjnym.

Jak dobrać kolorystykę mebli tapicerowanych do ubarwienia ścian?

Niektóre osoby przy zakupie mebli tapicerowanych do salonu kierują się nie tyle stylem jego urządzenia, co kolorystyką ścian. Jeśli farba pokrywająca ich powierzchnię utrzymana jest w ciemnych tonacjach, dobrym rozwiązaniem jest wybór wyposażenia meblowego o tapicerce w odcieniach zieleni, granatu czy szmaragdu. Trzeba jednak przy tym pamiętać o wzbogaceniu aranżacji o białe bądź żółte elementy – to bowiem sprzyja rozjaśnieniu wnętrza. Z kolei szare ściany najlepiej współgrają z sofami i kanapami w pastelowych odcieniach błękitu i zieleni, nabytymi w takim sklepie, jak PRO-NIK.

Do jasnych wnętrz świetnie pasuje właściwie każdy kolor mebli. Mogą to być zarówno nieco ciemniejsze odcienie błękitu i zieleni, jak i barwy miodu albo musztardy.

Regulamin korzystania z serwisu