wnętrze w nowoczesnym stylu

Jak urządzić wnętrza w stylu nowoczesnym?

Nowocześnie, czyli jak? Dla osób, które nie znają się na aranżacji wnętrz, styl nowoczesny to niedoprecyzowane pojęcie. Od wielu lat widoczne są zmiany w nowoczesnych aranżacjach, jednak jedno pozostaje niezmienne – styl nowoczesny to funkcjonalność i prostota, dzięki czemu urządzone w nim wnętrza, można dostosować do zmieniających się potrzeb. Jak urządzić wnętrza w stylu nowoczesnym oraz jakich błędów unikać? Wyjaśniamy.

Nowoczesne aranżacje wnętrz w teorii i praktyce

Pojęcie „styl nowoczesny” nie ma nic wspólnego z bogatymi zdobieniami i nadmiarem różnych elementów, które łączą się we wspólną całość. Styl nowoczesny to prostota w dosłownym tego słowa znaczeniu, dzięki czemu urządzone w nim wnętrza zachęcają do relaksu oraz pozwalają na przebywanie w funkcjonalnie urządzonej przestrzeni.

Od kilku dekad styl nowoczesny ewoluuje, stając się odpowiedzią na potrzeby zarówno posiadaczy dużych domów i przestronnych apartamentów, jak i niewielkich mieszkań. Ten styl wykończenia i aranżacji wnętrz pozwala na wydobycie potencjału dostępnej przestrzeni, dzięki czemu możemy zastosować go we wnętrzach mieszkalnych o różnym metrażu i układzie pomieszczeń.

W teorii „nowoczesny” znaczy „właściwy nowym czasom”, jednak w przypadku wnętrz w stylu nowoczesnym, możemy zauważyć, że uwzględniają one elementy, które stosowane są w aranżacji od wielu lat. W praktyce proste formy, stonowane barwy oraz minimalistyczne podejście do zagospodarowania dostępnej przestrzeni, tworzą jedyny w swoim rodzaju, uniwersalny styl aranżacji, dzięki któremu przestrzeń mieszkalna staje się bardziej przestronna i dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Trudno jest samodzielnie urządzić dom lub mieszkanie w nowoczesnym stylu i uniknąć szablonowych rozwiązań, dlatego warto korzystać z firm wykonujących projekty wykończenia i aranżacji wnętrz np. biura projektowego A&D HOMES, które działa na terenie Wrocławia i okolic.

Aranżacja mieszkania w nowoczesnym stylu – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz, musimy zwrócić uwagę na trzy ważne kwestie.

Pierwszą jest dobór odpowiedniej kolorystyki ścian, podłóg, mebli oraz oszczędnie stosowanych dekoracji i dodatków. W przypadku stylu nowoczesnego bazę aranżacji tworzą różne odcienie bieli, szarości i beżu oraz kontrastująca z jasnymi barwami czerń. Nie oznacza to, że nie możemy zastosować wyraźnych akcentów kolorystycznych – wnętrza w stylu nowoczesnym można urozmaicić, korzystając z barwnych dodatków, jednak w umiarkowanej ilości. Aby zyskać pewność, że wnętrze w nowoczesnym stylu spełni nasze oczekiwania, możemy zdecydować się na wizualizację efektu końcowego, która pozwoli sprawdzić, czy dom lub mieszkanie po remoncie będzie zgodne z naszą wizją wymarzonej przestrzeni mieszkalnej.

Druga kwestia to forma mebli, których kolorystykę dobiera się zgodnie z zastosowaną bazą kolorystyczną. Meble wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, zaskakują prostotą i funkcjonalnością. Równoległe i prostopadłe linie pozwalają nie tylko uniknąć wrażenia chaosu i stworzyć przestronną przestrzeń mieszkalną, ale także doskonale sprawdzają się w celu wydzielenia poszczególnych stref w pomieszczeniach.

Równie ważny jest wybór dekoracji i dodatków, które uatrakcyjniają styl nowoczesny, dzięki designerskiej formie. Zaliczamy do nich m.in. lampy wiszące i stojące, dekoracje okienne i wprowadzające do wnętrza ciekawy klimat elementy dekoracji ścian – choć stosowane z umiarem, pozwalają podkreślić charakter wnętrza i wpływają na jego funkcjonalność.

Regulamin korzystania z serwisu