Garderoba w stylu loftowym

Jak urządzić garderobę w stylu loftowym?

Urządzenie garderoby w stylu loftowym to niełatwe zadanie. Lofty słyną z otwartej przestrzeni, w której nie ma ścian dzielących pomieszczenia, a poszczególne strefy życia są w jakiś sposób wydzielone. Garderoba należy do tego rodzaju stref, które powinny być raczej ukryte przed oczami odwiedzających mieszkanie gości, stąd urządzenie jej jest nieco kłopotliwe. W jaki sposób urządzić więc funkcjonalną garderobę w stylu loftowym?

Obowiązkowe wyposażenie garderoby w stylu loftowym

Istnieje kilka sprytnych rozwiązań, które umożliwiają zaaranżowanie funkcjonalnej garderoby w stylu loftowym. Na początek jednak trzeba uświadomić sobie, że w garderobie w stylu loftowym, podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, muszą znaleźć się elementy wykonane z metalu. Ten materiał to must have każdego loftowego mebla. W przypadku szaf i regałów, które stanowią wyposażenie garderoby, dobrze jest metal połączyć z drewnem. W ten sposób powstaną nie tylko stylowe, ale przede wszystkim praktyczne miejsca do przechowywania rzeczy.

W związku z tym, że loft to raczej otwarta przestrzeń należy na garderobę wybrać miejsce jak najbardziej kameralne. Dobrze jest przeznaczyć na ten cel jakiś odległy kąt, najlepiej w pobliżu łazienki lub sypialni. Styl loftowy jest uporządkowany i minimalistyczny, dlatego, mimo że popularne są otwarte regały, to szafy w garderobie loftowej powinny być ukryte. Do tego celu warto wykorzystać lite drewno w naturalnym odcieniu bez ozdobnych frezów do stworzenia drzwi do szafy. Alternatywą może być materiałowa przesuwana kotara.

Garderoba szyta na miarę

Otwarta przestrzeń loftów to doskonałe pole do popisu dla osób, które lubią mieć kontrolę nad otoczeniem. To idealne miejsce na stworzenie własnego projektu i wykorzystanie mebli wykonanych na wymiar. Producent mebli loftowych BG Design realizuje indywidualne projekty mebli loftowych, które sprawdzą się również w garderobie. Takie rozwiązanie daje gwarancje, że miejsce przeznaczone na garderobę zostanie wykorzystane w stu procentach. Podczas projektowania własnej szafy istnieje możliwość wykorzystania nietypowych rozwiązań dostosowanych do potrzeb przyszłych użytkowników.

Urządzając garderobę w lofcie, koniecznie trzeba pamiętać o lustrze. Duże lustro, które ukazuje całą sylwetkę, jest niezwykle praktyczne. Może być wstawione zamiast drzwi przesuwnych do szafy, zawieszone na tradycyjnych drzwiach na zewnątrz lub wewnątrz mebla lub stanowić zupełnie odrębny przedmiot.

Regulamin korzystania z serwisu