domowe spa na niewielkiej przestrzeni

Jak urządzić domowe spa na niewielkiej przestrzeni?

Pokoje kąpielowe znane z eleganckich kurortów nie zawsze są osiągalne, a przynajmniej nie z taką częstotliwością, jak by się pragnęło. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zaciszu swojego domu urządzić SPA. Można to zrobić nawet wtedy, gdy dysponuje się stosunkowo niewielkim metrażem. Również łazienkę w bloku da się urządzić w ten sposób, by była miejscem, w którym odnawiają się siły witalne.

Jak urządzić SPA na małej przestrzeni?

W urządzaniu kącika, jakim jest SPA, jedną z ważniejszych kwestii są kolory oraz światło. Dobrze by było, gdyby łazienka miała duże okna. Jednak nie zawsze tak jest, więc czasem trzeba się skupić na odpowiedniej liczbie i jakości punktów świetlnych. Do tego warto dobrać kolory, które pozwolą się zrelaksować, a więc odcienie beżu, niebieskości i oczywiście zielenie.

Bodaj najważniejszym elementem domowego SPA jest prysznic z funkcją hydromasażu. Jednocześnie będzie to jeden z największych wydatków. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainstalować w łazience wannę z jacuzzi. Producenci i dystrybutorzy takiego sprzętu, tacy jak firma MAWO, mają w ofercie różne rozmiary tego typu urządzeń. Dlatego dobranie odpowiedniego do konkretnego metrażu łazienki czy pokoju kąpielowego nie nastręcza trudności.

Reszta zabiegów to zamontowanie głośników, przez które będzie sączyć się relaksująca muzyka, wstawienie świeczek i kominków zapachowych i zadbanie o przysłonięcie zbyt ostrego światła kolorowymi kloszami lub kawałkami tkaniny. Istotne jest również dostarczenie do pomieszczenia miękkich ręczników i szlafroków.

Na koniec koniecznie trzeba zaopatrzyć się w ulubiony zestaw kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji całego ciała. Żadna z jego partii nie może się czuć niezadbana. Tylko wtedy jest pewność, że domowe SPA spełni swoją rolę.

Urządzenie SPA na nieco większym metrażu

Jeżeli jednak masz to szczęście i dysponujesz trochę większą ilością miejsca, to automatycznie domowe SPA może dawać więcej możliwości. Można wtedy zainwestować w małą saunę lub dostawić meble w typie leżanki, lub leżaka, służącym do relaksu. W takim wypadku uroczym uzupełnieniem tych mebli będzie stolik na herbatę i flakon ze świeżymi kwiatami. Ponadto dla własnej przyjemności można w takim pomieszczeniu urządzić mały barek z napojami.

Przy większej ilości miejsca warto również urządzić sobie „ścieżkę zdrowia”, czyli kawałek podłogi wyłożonej kamykami, muszelkami, szyszkami czy szorstkim drewnem. Spacer po takim podłożu to doskonały masaż dla stóp.

Regulamin korzystania z serwisu