pokój nastolatka

Jak umeblować pokój młodzieżowy?

Dopasowywanie mebli do pokoju młodzieżowego może być prawdziwym wyzwaniem i to nie tylko z powodu wyszukanych upodobań młodego człowieka. Sprzęty w pokoju muszą być zarówno wygodne, jak i funkcjonalne. Powinny pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, a jednocześnie muszą dysponować wolnym miejscem do zapełnienia. Jak umeblować taki pokój, aby młody człowiek czuł się w nim dobrze?

Minimalizm nie jest taki zły

Niezależnie od tego, jakim metrażem dysponujesz, nie warto zagracać pokoju młodzieżowego niepotrzebnymi sprzętami. Młodzi ludzie i tak zabierają do siebie, co się tylko da. Przykładem mogą być instrumenty muzyczne, książki, sprzęt sportowy. Prędzej czy później wszystkie wolne przestrzenie się zapełnią.

Absolutnym minimum powinno być duże i wygodne łóżko, pojemna szafa, regał na książki i biurko z miejscem na komputer. Młoda dama na pewno ucieszy się też z gustownej toaletki z pojemnymi szufladami, gdzie będzie mogła schować kosmetyki. Do tego wszystkiego niezbędne jest wygodne, dopasowane do wzrostu, obrotowe krzesło.

Funkcjonalne, młodzieżowe meble można nabyć w dobrych sklepach, takich jak Kera Meble. Otrzymasz tam też fachowe doradztwo oraz inspirację w temacie urządzania wnętrza. Dostępne są również przykłady różnego rodzaju zestawów mebli, dedykowanych aranżacjom o wielu funkcjach.

Różny charakter wnętrza dla obu płci

Na pewno istnieje zasadnicza różnica między pokojem dziewczęcym a chłopięcym. Dziewczyny zazwyczaj zbierają maskotki, bibeloty i inne drobiazgi i dlatego właśnie w pokoju powinno być na nie więcej miejsca. Praktyczny okaże się na przykład pojemny kasetowiec. Młode damy również potrzebują więcej miejsca na ubrania i obuwie. Dlatego też przestrzeń powinna być przeznaczona na pojemną szafę lub nawet na oddzielną garderobę.

Dobre koleżanki lubią też zostawać u siebie na noc. Na pewno w takiej sytuacji przyda się dodatkowa kanapa lub wysuwane zapasowe łóżko. No i oczywiście urocza toaletka z dużym lustrem.

Pokój chłopięcy to więcej miejsca na sprzęt sportowy lub pierwsze kolekcje i porządny komputer oraz sprzęt audio. Wszystko zależy od osobistych preferencji mieszkańca.

Miejsce do relaksu

Zadanie młodego człowieka to nie tylko nauka. Pokój młodzieżowy to również miejsce relaksu i odpoczynku. Dlatego przy urządzania warto pamiętać o zarówno o miejscu na czytanie książek, jak i do przyjmowania większej liczby gości. Przy tym wszystkim warto pozostawić młodemu człowiekowi możliwość ostatecznych decyzji. W końcu on sam będzie tam mieszkał.

Regulamin korzystania z serwisu