Jak umeblować mieszkanie? Propozycje aranżacyjne

Zadowalająca aranżacja wnętrza przede wszystkim zależy od określenia własnych potrzeb i dopasowania ich do możliwości przestrzennych. Przy urządzaniu warto stworzyć projekt. Jeśli w mieszkaniu jest wystarczająco dużo miejsca, można podzielić je na strefę prywatną i publiczną. Odpowiednio dobrane meble mogą nadać pomieszczeniu określony styl, ale źle wybrane są w stanie stworzyć przytłaczającą przestrzeń.

Ponadczasowy styl klasyczny

Styl klasyczny charakteryzujący się eleganckim ładem, jest ponadczasowo popularny. Meble wzorowane są na wnętrzach z minionych epok, jednak można je dopasować do bardzo wielu różnych aranżacji. Klasykę cechuje harmonia i równowaga, ale także bogate elementy zdobnicze i wyszukane dodatki. Specjalista z warszawskiej firmy Stolar mówi:

W przypadku tego stylu są meble z drewna. Kuchnie urządzone klasycznie charakteryzują zdobione i żłobione drzwiczki szafek oraz eleganckie, smukłe klamki.

Takie same elementy mogą pasować także w szafkach łazienkowych, a łazienki w stylu klasycznym warto dopełnić piaskowymi kafelkami, miedzianymi kranami czy lustrem w oryginalnej ramie.

Prostota stylu nowoczesnego

W opozycji do wyszukanych zdobień ornamentyki są meble w stylu nowoczesnym. Podstawowym jego założeniem jest funkcjonalność, która przejawia się w prostych liniach i kształtach nieskomplikowanych figur geometrycznych. Meble pozbawione są ozdobników. Często pokrywa się je lakierem w neutralnym kolorze. Wystrój wnętrza powinien charakteryzować się przejrzystością i otwartością. Jest to doskonały styl przy łączeniu sąsiadujących ze sobą pomieszczeń, na przykład salonu z kuchnią. W aranżacjach opartych na stylu nowoczesnym dodatki nie wprowadzają takiego przepychu jak w stylu klasycznym. Są to mocne, pojedyncze elementy, na przykład duży plakat na ścianie czy wazon o geometrycznych kształtach.

Styl skandynawski związany jest z naturą

Jest to jeden z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich. Charakteryzuje się prostymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami oraz wykorzystywaniem naturalnych materiałów. Bardzo często używana jest jasna kolorystyka pomieszczeń i minimalistyczny wystrój. Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać, dlatego styl skandynawski nie uwzględnia zbyt wielu dodatków. Zarówno meble do sypialni czy garderoby, jak i dekoracje często wykonane są z drewna, co podkreśla ekologiczny nurt. Dominujące są odcienie bieli i szarości, które mocno akcentuje się takimi elementami, jak skrzynia czy stolik sporządzony z palet.

Regulamin korzystania z serwisu