rolety okienne

Jak rolety budują klimat pomieszczenia?

Przysłony okienne stanowią skuteczne „narzędzie” aranżacyjne, jeśli zamierza się „zbudować” klimatyczne wnętrze. Idealnym przykładem są rolety, które w znaczącym stopniu wpływają na wydźwięk wystroju – odpowiedni model sprawia, że pomieszczenie staje się znacznie bardziej nastrojowe. Jak jednak dopasować takie rozwiązanie do stylu dominującego w mieszkaniu?

Można wskazać wiele rodzajów rolet, dzięki którym wpłynie się na klimat panujący w aranżacji. Szczególną popularnością cieszą się np. modele wolnowiszące, czyli jednolite, proste instalacje o dosyć uniwersalnym charakterze. Podobne przysłony „okrywają” okno na całej szerokości, ograniczając dostęp naturalnego światła, co sprawia, że w pomieszczeniu panuje nastrojowy półmrok. Instalacją, która jest jednak wyjątkowo efektowna i „skuteczna” w osiąganiu takiego wystroju są tzw. rolety „dzień-noc”.

Rolety „dzień-noc” a klimatyczne wnętrze 

Przewaga wspomnianych przysłon nad modelami wolnowiszącymi tkwi w materiałach, jakie je tworzą. Jak tłumaczą eksperci z firmy Sunrise Control (znajdującej się w Mińsku Mazowieckim), rolety „dzień-noc” są skonstruowane z naprzemiennie zszytych „pasków”, które pochodzą z dwóch rodzajów tkanin – jedna jest transparentna, a kolejna zacieniona. Struktura instalacji sprawia, że można panować nad ilością naturalnego światła w pomieszczeniu bez konieczności podnoszenia całej „kurtyny”, a tym samym łatwiej i efektowniej zbudować pożądany klimat.

Rolety dzień-noc (w Mińsku Mazowieckim określane też jako „duo”) są w stanie przepuszczać różne stopnie nasłonecznienia, co sprawia, że są pod tym względem nieco bardziej plastyczne od „klasycznej” wersji przysłon. Wystarczy tylko jeden, niewielki ruch nadgarstkiem, żeby we wnętrzu zapanował mniejszy lub większy półmrok, który jednocześnie ociepli pomieszczenie. Co istotne, takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wystroju – przypomina delikatną, jednak stylową zasłonkę, która pasuje do obu stylów aranżacji.

Czym jeszcze wyróżniają się rolety „dzień-noc”? 

Na korzyść opisanej instalacji przemawia nie tylko klimat, jaki buduje we wnętrzu, ale również wysoka estetyka. Proponowany model charakteryzuje się niebanalnym i ciekawym designem, który wzbogaca wystrój i sprawia, że rolety dzień-noc stają się też elementem dekoracyjnym – wyróżniają się na tle ściany, w której tkwi mniejsze albo większe okno. Wiele osób wskazuje także na prosty, bezproblemowy montaż, możliwy do wykonania nawet przez tzw. amatorów, nieposiadających zbyt dużej wiedzy o majsterkowaniu i przysłonach.

Regulamin korzystania z serwisu