google-site-verification: googledefc8dffffb14155.html
Zagospodarowanie przestrzeni kuchennej

Jak praktycznie zagospodarować wnęki w kuchni?

Wnęki we wnętrzach stosowane są od dawna. Jednym z pomieszczeń, w których często można je znaleźć, jest kuchnia. Wnęki wcale nie muszą być ograniczeniem w urządzaniu pomieszczenia, wręcz przeciwnie – otwierają one szerokie pole dla naszej kreatywności. A jak konkretnie można wykorzystać takie przestrzenie? W tym artykule znajdziesz garść przydatnych inspiracji.

Wnęka kuchenna jako magazyn

Wnęka w kuchni może stać się spiżarnią, w której będziemy przechowywać rozmaite produkty spożywcze, warzywa i owoce lub przetwory. Sprawdzi się ona także jako miejsce na garnki oraz sztućce. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wyodrębnić w przestrzeni kuchennej osobną strefę, w której magazynowane będą produkty lub przedmioty określonego rodzaju. Pozwoli to zaoszczędzić czas na szukanie potrzebnych nam w danym momencie rzeczy i ułatwi utrzymanie porządku oraz czystości we wnętrzu przez dłuższy czas. We wnęce warto umieścić praktyczny regał albo szafkę. Taki sposób wykorzystania przestrzeni wpłynie pozytywnie także na klimat panujący w kuchni, czyniąc pomieszczenie bardziej przytulnym.

Wnęka jako miejsce na sprzęty kuchenne

Wnękę w kuchni można wykorzystać na zabudowę sprzętu AGD. Dzięki temu będziemy mogli w sposób dyskretny ukryć urządzenia w naszym wnętrzu. Wnęka sprawdzi się także jako miejsce do zmywania naczyń. To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie w przypadku, gdy dysponujemy małą lub wąską kuchnią, albo gdy nasze pomieszczenie ma nietypowe kształty. W ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń i odseparować mniej estetyczną część kuchni od miejsca spożywania posiłków i rozmów z bliskimi lub znajomymi – dodaje pracownik Zakładu Stolarskiego Kulenty.

Sposób na zorganizowanie przestrzeni

Innym pomysłem na zagospodarowanie wnęki kuchennej jest stworzenie w niej cichego kąta, oddzielonego od miejsca przygotowywania posiłków. We wnęce można wówczas ustawić stół, do którego będziemy zapraszali odwiedzających nas gości. Dzięki temu ukryjemy przed wzrokiem znajomych i krewnych ewentualny bałagan.

Wnęka – funkcja dekoracyjna

We wnęce kuchennej można wyeksponować oryginalny obraz lub fototapetę, która przykuje uwagę naszych gości. Dobrym pomysłem jest dekoracja o tematyce kulinarnej, przedstawiająca soczyste owoce lub warzywa, przyprawy, butelki wina lub filiżanki kawy. Innym sposobem na upiększenie przestrzeni jest intrygująca rzeźba lub lustro o niebanalnym kształcie. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt estetyczny, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie wnęki.

Projekty kuchni

Urządzając zarówno wnękę kuchenną, jak i całe pomieszczenie, powinniśmy zawsze dążyć do tego, aby nasza przestrzeń łączyła w sobie walory estetyczne z funkcjonalnością. Warto korzystać z usług profesjonalnych firm, oferujących produkty utrzymane w różnorodnej stylistyce. Możemy postawić na nowoczesne meble kuchenne lub meble o bardziej klasycznej formie. W każdym przypadku warto wybierać produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dużą popularnością cieszy się obecnie drewno lito, płyta MDF oraz płyta laminowana. Uzupełnieniem mebli może być niebanalne oświetlenie oraz odpowiedni sprzęt AGD. Pracownicy firmy stworzą dla nas projekt uwzględniający nasze potrzeby i oczekiwania, a w razie potrzeby – doradzą w wyborze optymalnego rozwiązania w zakresie aranżacji wnętrza kuchennego.

Regulamin korzystania z serwisu