Jak powinna wyglądać idealna organizacja szkolenia?

Szkolenie jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdej firmy, która pragnie rozwijać umiejętności i podnosić kompetencje swoich pracowników. Aby szkolenie nie przebiegało chaotycznie i jednostajnie, warto pamiętać o kilku punktach, których dobry organizator musi dopilnować. Co gwarantuje więc pomyślny przebieg szkolenia i rozwój wiedzy pracowników w dziedzinach związanych z profilem działalności firmy?

Wybór miejsca i prowadzących

Praca nad organizacją szkolenia powinna rozpocząć się od ustalenia jego tematu i doboru uczestników, którzy będą w stanie wynieść z niego wymierne korzyści. Do wybranych osób należy skierować zaproszenia informujące o miejscu, dacie i programie szkolenia. Dużo uwagi trzeba poświęcić wyborowi miejsca szkolenia. Warto zorganizować je poza siedzibą firmy, by pracownicy mogli odpocząć od pomieszczeń kojarzących się z codzienną pracą. Sale szkoleniowe powinny być wyposażone w wygodne krzesła, stoły, odpowiednie oświetlenie i wentylację, rzutnik multimedialny, flipchart i wydajny system nagłośnienia.

Dlatego organizacja szkolenia w specjalnie przygotowanej do tego sali konferencyjnej, którą oferują restauracje, połączone z baza noclegową, może okazać się trafionym pomysłem – przekonuje menedżer restauracji i hotelu Zajazd na Kępie w Ustroniu.

Kadra szkoleniowa

Kluczem do sukcesu jest również dobór kadry szkoleniowej. Rozległy materiał i mnogość tematów, które należy w czasie szkolenia wprowadzić, wymagają od prowadzącego pomysłowości. Dobry szkoleniowiec musi zachęcać uczestników do aktywnego udziału w zajęciach przez organizację burzy mózgów, gier dydaktycznych, scenek i improwizacji. Jeśli chcemy skupić uwagę uczestników szkolenia, powinniśmy zrezygnować z metod wykładowych na rzecz aktywizujących pogadanek. Taki prowadzący rozbudzi kreatywność, zaciekawi i skutecznie przekaże wiedzę.

Usługi dodatkowe

Do usług dodatkowych zaliczamy kilka ważnych szczegółów, takich jak stworzenie punktu informacyjnego oraz recepcji, w której uczestnicy będą mogli się zarejestrować i otrzymać identyfikatory. Jeżeli szkolenie trwa cały dzień, należy zamówić również catering. Pracownicy z pewnością zechcą przerwać naukę, by wypić kawę, zjeść przekąskę lub ciepłe danie obiadowe. Wreszcie trzeba też zapewnić uczestnikom nocleg, jeśli szkolenie odbywa się daleko od miasta zamieszkania lub trwa kilka dni. Aby zorganizować idealne szkolenie, należy wobec tego zadbać o dogodne miejsce, nieprzeciętnych prowadzących i komfort uczestników.

Regulamin korzystania z serwisu