Dzieci skaczące na łózku

Hotele przyjazne dzieciom

Młodzi rodzice coraz częściej decydują się na podróże ze swoimi pociechami. Podczas wyboru hotelu, ich uwagę przykuwa dostosowanie miejsca pobytu do przebywania z dziećmi. Dlatego oferta placówek coraz bardziej się rozrasta, aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta, a dzieci to niewątpliwie wymagający goście, ponieważ szybko się nudzą. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu dla siebie i swojej pociechy.

Hotel dla dzieci – jaki powinien być?

Zarówno dorośli, jak i ich pociechy, mają czuć się w obiekcie komfortowo i bezpiecznie. Już infrastruktura hotelu może zweryfikować to, czy obiekt jest przystosowany dla dzieci. Warto sprawdzić, czy otoczenie hotelu sprzyja spacerom z dzieckiem, czy jest wyposażony w podjazd dla wózków i czy jest odpowiednio dużo miejsca, aby dostawić łóżeczko w pokoju. Warto również zorientować się, czy w obiekcie jest sklepik hotelowy, który niewątpliwie ułatwi rodzicom nabycie produktów pierwszej potrzeby. Są hotele, które oferują swoim gościom łóżeczka turystyczne, nocniki, nakładki na WC, ale też zdarza się, że rodzice mogą wypożyczyć wózki czy nosidełka. Oczywiście również atrakcje hotelowe powinny być dostosowane do najmłodszych. Oprócz placów czy sal zabaw dla dzieci, w obiektach coraz częściej prowadzone są specjalne zajęcia z animatorami. Jest to na pewno udogodnienie również dla rodziców, którzy czas wolny mogą spędzić we dwoje. Dla starszych dzieci dużą atrakcją jest możliwość korzystania z aktywności sportowych, na przykład gry w piłkę, tenisa, czy zajęć na basenie lub jazdy na rowerze.

Jak wybrać odpowiedni hotel?

Obecnie bardzo pomocne są różne fora dyskusyjne lub opinie o hotelu umieszczone w Internecie. Jednak najlepszą metodą jest zasięgnięcie rady innych osób, które podróżują ze swoimi pociechami. Takie osoby na pewno mają sprawdzone miejsca i wiedzą, gdzie dziecko będzie czuło się dobrze. Jak podkreślają pracownicy hotelu Remes: ,,Opinie o hotelach są bardzo ważne dla gości, którzy wahają się podczas wyboru obiektu. Najlepsze są te, które odbywają się tak zwaną „pocztą pantoflową”. Dlatego warto poszerzać swoją ofertę, ponieważ ludzie będą wracać do miejsca, w którym czują się dobrze”. Oprócz opinii innych gości, ważne są również certyfikaty, które potwierdzają, że obiekt jest dostosowany do najmłodszych. Hotel posiadający certyfikat hotelu przyjaznego dzieciom czy rodzinnego hotelu jest wiarygodny, ponieważ został skrupulatnie sprawdzony pod każdym kątem przez odpowiednie instytucje.

Regulamin korzystania z serwisu