Sejf gabinetowy – dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą

Chcielibyśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo przez większość życia, aby mieć takie poczucie staramy się w jakiś sposób zabezpieczyć. Jednym ze sposobów jest zarabianie pieniędzy i ich inwestowanie. W przypadku, gdy posiadamy wartościowe przedmioty, ważne dokumenty lub większą ilość gotówki, warto zastanowić się jak przechowywać to bezpiecznie. Posiadanie sejfu może być naszą inwestycją w spokój ducha oraz zabezpieczeniem przed kradzieżą.

Rodzaje sejfów gabinetowych.

Sejfy gabinetowe powinny być zgodne z polską normą PN-EN 1143-2, co oznacza, że spełniają określone wymogi antywłamaniowe. Maja one zastosowanie nie tylko w firmach, ale też u osób prywatnych. Najczęściej służą do przechowywania pieniędzy, biżuterii, papierów wartościowych, dokumentów, wartościowych przedmiotów, ale też broni. Wybierając sejf do gabinetu, warto przemyśleć, co chcielibyśmy w nim przechowywać, jakiej ma być wielkości, czy koloru, by spełnił nasze oczekiwania – radzi specjalista z firmy SELECTIC.

W zależności od zamka, który posiadają sejfy, dzielimy je na:

  • sejfy z zamkiem szyfrowym,
  • sejfy z zamkiem elektronicznym.

Mogą one również być klasy I lub II, co związane jest z ich odpornością antywłamaniową. W sejfach klasy pierwszej można przechowywać gotówkę o wartości do 120 średnich pensji krajowych.

Podczas wyboru sejfu, warto zastanowić się co i w jakiej ilości będziemy w nim przechowywać. To ważne, ponieważ sejfy mają różne rozmiary i należy wybrać taki, który spełni nasze wymagania.

Powody, dla których warto posiadać sejf gabinetowy.

Czy to osoba prywatna, czy też pracownik firmy, każdy chciałby czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że środki finansowe, czy też wartościowe przedmioty i dokumenty pod jego opieką są odpowiednio zabezpieczone. Sejf gabinetowy daje taką gwarancję. Producenci odpowiednio zadbali o jego budowę oraz wyposażenie, aby przedmioty umieszczone wewnątrz miały tam dobre schronienie. Sejfy gabinetowe posiadają zabezpieczenia przed kradzieżą poprzez otwarcie drzwi, wyważenie zawiasów, a nawet przebicie się przez ścianę. Chroni je zastosowanie specjalnych technologii, które wykluczają mechaniczne włamanie do sejfu. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dla przechowywanych w nich przedmiotów. Niektóre można nawet mocować do ścian lub podłoża, co zapobiega zabraniu ich z pomieszczenia. Zazwyczaj sejfy gabinetowe mają sporą wagę, związane jest to z ich specyficzną budową. Materiał, z którego są wykonane to stal. Większość sejfów jest ognioodporna. Mając sejf gabinetowy w domu lub w pracy możemy spać spokojnie lub bez niepotrzebnych zmartwień wyjechać na wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu