Oświetlenie LED dla biura – propozycje ofertowe

Każdy, kto pracuje w biurze spędza tam znaczną część swojego życia. Co istotne, zazwyczaj nie przebywa tam dla przyjemności – jego zadaniem jest wypełnienie swoich obowiązków. Pracodawca musi więc dbać o komfort pracy swoich pracowników, bo to od niego w dużej mierze zależy ich wydajność. Ogromne znaczenie ma tu dobre oświetlenie. Warto zdecydować się na oświetlenie LED.

Dlaczego oświetlenie biura jest tak istotne?

Osoby wykonujące pracę biurową narażone są na problemy ze wzrokiem. Wpływają na to długie godziny spędzone przed monitorem komputera oraz złe oświetlenie, które znacznie pogarsza komfort pracy. Dobry pracodawca, któremu zależy i na efektywności, i na odpowiednich warunkach pracy swoich pracowników powinien zadbać o to, aby oświetlenie w biurze było dostosowane do charakteru wykonywanej w nim pracy.

Dobre oświetlenie stanowiska pracy jest gwarancją wydajności pracowników. Nie da się ukryć, że rodzaj zastosowanego oświetlenia w biurze wpływa na bezpieczeństwo, wydolność wzrokową i, oczywiście, wygodę widzenia. A, że wzrok jest jednym z najbardziej aktywnych zmysłów i bardzo łatwo może się pogorszyć, to trzeba o niego dbać w szczególny sposób – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę ECO NEW.

Rodzaje oświetlenia biurowego

Dobrze zaprojektowane oświetlenie w miejscu pracy powinno być zdrowe dla pracowników. Musi też uwzględniać energetyczne aspekty jakie związane są z maksymalnym wykorzystaniem światła dziennego i doborem instalacyjnego osprzętu.

W biurze podstawowym rodzajem oświetlenia powinno być na pewno światło dzienne. Najlepiej, aby było dostępne jak najdłużej i miało jak największą jakość. Osiągnąć można to w bardzo prosty sposób – wystarczy regularne mycie okien oraz brak zbędnych osłon. Poza światłem dziennym, w miejscu pracy należy zadbać o oświetlenie górne, złożone oraz miejscowe, które stosuje się w celu doświetlenia określonej przestrzeni (musi być zgodne ze szczegółowymi normami i włączane wraz z oświetleniem ogólnym).

Światło w biurze powinno mieć też odpowiednie natężenie. Jak mówi norma PN-EN 12464-1, przy stanowiskach pracy polegającej na czytaniu lub pisaniu światło powinno mieć natężenie 500lx. Z kolei na stanowiskach recepcyjnych natężenie to wynosić ma 300lx, a w archiwach i magazynach 200 lx.

Żarówki LED – najlepsza propozycja dla biur

Poza rodzajem i natężeniem światła, należy też zwrócić szczególną uwagę na jego barwę. W miejscach pracy, w których odwzorowanie barw jest bardzo istotne należy stosować źródło światła o Ra większym, niż 90. Najlepiej zdecydować się na żarówki typu LED, które obecnie spotkać można w większości nowoczesnych biur. Takie żarówki charakteryzują się lepszym odwzorowaniem barw, a ich żywotność liczyć można w tysiącach godzin.

Żarówki LED świetnie sprawdzają się do bardziej precyzyjnego oświetlenia stołu, blatu lub biurka. Egzamin zdadzą także na recepcji, szczególnie gdy wybierzemy podłużne lampy wiszące LED, wykonane z aluminium o dowolnej długości i wybranym kolorze. Takie lampy idealnie doświetlają powierzchnię znajdującą się pod lampą zwiększając komfort pracy.

Regulamin korzystania z serwisu