krzesło biurowe

Jaka jest prawidłowa pozycja podczas pracy przy biurku?

Pracując za biurkiem, zazwyczaj spędza się kilka godzin w jednej pozycji. W związku z tym siedząc w nieodpowiedni sposób, można nabawić się bólu pleców, a także doprowadzić do zwyrodnień, które wpłyną negatywnie na całą postawę. Ponadto kilkugodzinne wpatrywanie się w monitor ze zbyt bliskiej odległości będzie groziło pogorszeniem wzroku, a także wywoływało częste bóle głowy. W jakiej pozycji najlepiej pracować przy biurku?

Odpowiednia postawa

Wiele osób ma tendencję do garbienia się podczas pracy przy biurku. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby w trakcie pracy plecy były wyprostowane i podparte. Warto, więc zainwestować w odpowiednie krzesło biurowe, którego wysokość można swobodnie regulować. Dodatkowo siedząc przy biurku, nie należy zbytnio zginać karku, aby widzieć dokładnie, co dzieje się na monitorze komputera. Podczas pracy ręce również powinny być podparte na krześle, a klawiatura znajdować się bezpośrednio przed nami. Niezwykle ważne jest także właściwe ułożenie nóg. Utrzymywanie ich pod kątem prostym zapobiegnie nieprzyjemnemu cierpnięciu.

Jak przygotować miejsce pracy?

Odpowiednio przygotowane miejsce pracy pozwoli nam zachować prawidłową pozycję podczas siedzenia przy biurku, a także wykonywać pracę w pełni komfortowo. Krzesło biurowe, które można znaleźć m.in. w sklepie internetowym 1000krzesel.pl, powinno się wyregulować w taki sposób, aby siedzieć w wyprostowanej i lekko odchylonej do tyłu pozycji. Monitor komputera należy ustawić w odpowiedniej odległości, najlepiej na długość wyciągniętej ręki. Jego górna krawędź powinna znajdować się na linii wzroku bądź nieco niżej. Klawiaturę najlepiej ustawić na poziomie łokci, dzięki czemu zapobiegniemy nadwyrężaniu nadgarstków. Dodatkowo warto postawić komputer bokiem do okna, aby unikać oślepiającego światła słonecznego, które może wpłynąć negatywnie na wzrok.

Czym grozi nieprawidłowa pozycja podczas pracy?

Wykonywanie kilkugodzinnej pracy przy komputerze podczas siedzenia przy biurku w nieodpowiedniej pozycji będzie skutkowało znacznym obciążeniem dla kręgosłupa, a także rozwijaniu się skoliozy. Po całym dniu pracy w palcach dłoni oraz stóp może doskwierać nam nieprzyjemne mrowienie. Ponadto nieprawidłowa postawa przy biurku sprzyja zakłóceniu krążenia i powodowaniu niedotlenienia tkanek. Przy wykonywaniu pracy w złej pozycji codziennością mogą stać się także piekące oczy oraz bóle głowy.

Pracując kilka godzin dziennie przy biurku, warto zadbać o prawidłową pozycję, aby uniknąć schorzeń oraz nieprzyjemnych dolegliwości. Warto w tym celu zainwestować w odpowiednie krzesło do pracy, a także pamiętać o robieniu regularnych przerw.

Regulamin korzystania z serwisu