fototapeta 3d

Fototapety na czasie. Co jest teraz w modzie?

Świat aranżacji wnętrz ciągle ulega metamorfozom i podsuwa coraz to nowsze pomysły. Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu nowe życie, dobrym rozwiązaniem będzie fototapeta, czyli wydrukowana za pomocą plotera fotografia lub grafika, której części łączy się później na ścianie. Ostatnio szczególnie modne są fototapety 3D, a także te, do których stworzenia wykorzystuje się zdjęcie własnego autorstwa.

Powiew nowoczesności- fototapeta 3D

Prawdziwy boom na fototapety miał miejsce trzydzieści lat temu i nie bez powodu zakończył się klapą. Źle dobrana fototapeta może stać się symbolem kiczu, dlatego trzeba starannie skomponować ją z wnętrzem. Producenci prześcigają się w nowych, nieoczywistych rozwiązaniach, aby sprostać wymaganiom klientów. Ostatnio prym w aranżacji wnętrz wiodą fototapety 3D. Nie tylko pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie, ale także powodują efekt zaskoczenia, który zachwyci domowników oraz gości. Fototapety 3D nadają się do zawieszenia w każdym pomieszczeniu- nie tylko w domu, ale też na przykład w biurze, restauracji, czy recepcji hotelowej. Stanowią prawdziwą oazę nowoczesności i symbol dobrego smaku. Nic więc dziwnego, że stają się coraz bardziej popularne. Dostępne są w różnych kolorach i motywach- geometryczne, abstrakcyjne, awangardowe, co sprawia, że każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Jaką fototapetę wybrać do salonu, kuchni  lub sypialni?

Sypialnia to pokój, w którym fototapety stosuje się zdecydowanie najczęściej. Na topie są szczególnie motywy takie jak natura, architektura, pejzaże, tekstury, czy dzieła malarskie.

Jak radzi ekspert z firmy Kraina Barw: „W pokoju relaksu sprawdzą się pejzaże przedstawiające las, góry, morze, a także wzory, które imitują materiały wykończeniowe, jak deski, cegły lub beton. Jeśli chodzi o kolorystykę to polecane są szarości, błękit oraz pastele”.

Modnym wykończeniem salonu będzie fototapeta z geometrycznym wzorem, przedstawiająca panoramę miasta lub fototapeta z motywem egzotycznym, który ostatnio zyskuje wielu entuzjastów. W kuchni doskonale sprawdzi się fototapeta w intensywnych i soczystych barwach, na przykład imitująca trawę, zboża, zioła lub ta z motywem kwiatowym.

Więcej niż zdjęcie

Modnym i polecanym rozwiązaniem jest zamieszczenie na fototapecie zdjęcia, które sami wykonaliśmy– pozwala to spersonalizować wnętrze, a nasza ulubiona fotografia jest zawsze w zasięgu wzroku przywołując miłe wspomnienia. Umieszczenie na ścianie fotografii własnego autorstwa gwarantuje ponadto niepowtarzalność i sprawi, że zaaranżowane w ten sposób wnętrze będzie naprawdę unikatowe.

Regulamin korzystania z serwisu