Firany woalowe. Charakterystyka

Firany z woalu należą do ulubionych przez Polaków rodzajów firan. Wszystko przez różnorodność wzorów i niemal nieograniczone możliwości ich upinania. Ponadto, firany woalowe znaleźć można w różnych zestawach kolorystycznych. Sprawdźcie, czym wyróżniają się tego typu firany.

Charakterystyka woalu

Woal jest tkaniną odznaczającą się wyjątkowo mocnym skrętem. Zazwyczaj wytwarza się go z mieszanki bawełny i włókien sztucznych lub ich połączenia.

Woal to tkanina mleczna, elegancka i lejąca się. Wśród jej największych zalet należy wymienić przede wszystkim to, że świetnie się układa. Dużym plusem jest też bogactwo wzorów i kolorów woali, które znaleźć można na rynku. Ostatnio najpopularniejszy jest woal kreszowany, niewymagający prasowania – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Magia Firan.

Firany woalowe świetnie ochronią wnętrze pomieszczenia przed spojrzeniami przechodniów, toteż polecane są szczególne osobom mieszkającym blisko dróg i chodników.

Zastosowanie firan woalowych

Jako, że woalowe firany charakteryzują się małą przejrzystością, to świetnie nadają się do mocno nasłonecznionych pomieszczeń, w których trzeba ograniczać ilość wpadającego światła. Najczęściej wykorzystuje się je we wnętrzach urządzonych w stylu:

  • angielskim – woalowe firany pasują do niego dlatego, że układają się miękko na oknach i tworzą dekoracje, które spływają kaskadowo i mają podkreślać sielskość oraz przytulność wnętrza; w tym przypadku, firany z woalu stosuje się w kompozycjach z draperiami i upięciami, przeważnie w białym kolorze,
  • Biedermeier – to klasyczny styl, do którego najlepiej pasują wysokiej jakości gładkie firany woalowe z obciążnikami (Biedermeier ma zachwycać prostotą i wysokim gatunkiem dekoracji),
  • Bauhaus – minimalistyczny styl, w którym dominują ascetyczne dodatki, takie jak mocno upięte firany z woalu, odsłaniające okno i proste w swojej formie,
  • Fusion – styl z przełomu XX i XXI wieku (minimalizm ocieplony tekstyliami, m.in. flauszem, pluszem lub miękkim dżerzejem, w sposób nowoczesny traktujący klasykę), charakterystyczne dla niego są woalowe firany w niestandardowych, asymetrycznych upięciach lub takie, które łączą nietypowo kolory.

Co ważne, firany woalowe sprawdzą się nie tylko w wyżej wymienionych stylach. Wręcz przeciwnie, dopasować można je w zasadzie wszędzie. W końcu woal jest materiałem o wielu obliczach. Cecha ta czyni tworzone z niego firany w pełni uniwersalnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu