Elementy wykończenia wnętrz. Przegląd rozwiązań

Wykończenie wnętrza decyduje o estetyce, standardzie mieszkania i o tym, jak często będzie ono potrzebowało odświeżania. Gama materiałów i wzorów jest niemal nieograniczona! Co dzieje się obecnie w świecie wykończeń wnętrz? Jakie są trendy i nowinki? Prezentujemy przegląd rozwiązań – zarówno tych bardziej typowych, jak i nieszablonowych. Sprawdź, jak możesz się urządzić!

Wykończenie wnętrz – co się na nie składa i dlaczego warto w nie inwestować?

Wykończenie wnętrz to szerokie pojęcie. Obejmuje ono m.in.:

  • podłogi,
  • okładziny ścienne,
  • dekoracje sufitowe takie jak np. sztukaterie,
  • stolarkę okienną i drzwiową,
  • zabudowę szklaną,
  • systemy przesuwne,
  • listwy przypodłogowe,
  • klamki.

Są to wszystkie te rzeczy, które sprawiają, że lokal jest gotowy do zamieszkania, a jednocześnie nie da się ich łatwo wymienić w odróżnieniu od np. mebli czy zasłon.

Wykończenie warto uwzględniać przynajmniej częściowo już na etapie projektowania mieszkania. Architekci i deweloperzy przewidują np. miejsce na szafę wnękową, proponują też materiały na posadzkę.

To właśnie wykończenie decyduje o wartości mieszkania zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Jest szczególnie istotne, gdy mamy nieruchomość inwestycyjną przeznaczoną dla najemców. Wysokiej jakości piękne i nowoczesne wykończenie może podnieść czynsz nawet dwukrotnie, pozwala też łatwo znaleźć lokatorów.

Nawet jeśli nie planujesz inwestowania w mieszkanie na wynajem, szybko docenisz dobre jakościowo i estetyczne wykończenie wnętrz. Zastosowanie trwałych materiałów pozwoli Ci oszczędzić na odświeżaniu i remontach. Raz wykonane będzie Ci służyło wiele lat. Jeśli przy tym zadbasz, aby każdy element wykończenia współgrał z pozostałymi i trafiał w Twój gust, przebywanie w domu będzie po prostu przyjemne. Wybór odpowiedniego wykończenia może też sprzyjać porządkowi w domu i skrócić czas sprzątania.

Wykończenie wnętrz – przegląd nowoczesnych rozwiązań

Żeby sprawdzić, co jest obecnie na topie, zajrzyjmy do oferty firmy Hoton, która specjalizuje się w nowoczesnych i eleganckich elementach wykończenia wnętrz.

Triumfy święci szkło. Nic dziwnego! Pozwala dzielić przestrzeń bez ograniczania dopływu światła. Sprawia, że wnętrze pozostaje przestronne i nabiera optycznej lekkości. Szkło może być okładziną ścienną, szczególnie w kuchni i łazience, posłużyć do wykonania balustrady przy schodach lub na balkonie, a także stanowić część nowoczesnych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Wyjątkowo dobrze komponuje się z modnym ostatnimi czasy betonem, ale też naturalnym kamieniem i drewnem.

Dla osób, które od minimalizmu wolą elegancję z nutą barokowego przepychu, ciekawą propozycją są sztukaterie. Są to lekkie i trwałe dekoracje: listwy, rozety, gzymsy, kopuły, które zdają się integralną częścią ściany lub sufitu.

Coraz częściej w mieszkaniach pojawiają się systemy przesuwne, które pozwalają oszczędzić miejsce, utrzymać porządek i zachować wolną przestrzeń nawet na niewielkim metrażu. Mogą to być drzwi chowane w kasetach lub systemy naścienne.

Regulamin korzystania z serwisu