Dlaczego warto zdecydować się na blat z kamienia naturalnego?

Wybór blatu kuchennego może nastręczać trudności. Przed podjęciem decyzji zakupowej należy pamiętać, że blat to jeden z najbardziej eksploatowanych elementów wyposażenia kuchni. To na nim przygotowujemy posiłki. To tu idą w ruch ostre narzędzia, nagrzane garnki i patelnie. W takich warunkach łatwo o drobne uszkodzenia, odbarwienia czy rysy. Jak się przed nimi ustrzec? Na przykład inwestując w blat z kamienia naturalnego.

Zalety blatów z kamienia naturalnego

Dobre blaty z kamienia naturalnego to wyroby trwałe i proste w czyszczeniu. Są w pełni ekologiczne, jako że nie zawierają domieszek tworzyw sztucznych. Praktyczności tego typu rozwiązań wtóruje ich nadzwyczajna estetyka. Dobór blatu do konkretnego mebla kuchennego to zadanie niezwykle przyjemne. Dzięki możliwości obróbki kamienia, komponuje się on z różnymi aranżacjami utrzymanymi w stylach klasycznym i nowoczesnym. Istnieje również możliwość dokonania specjalnych usprawnień – na przykład modnych ostatnimi czasy pochylnych frezowań przy umywalce, pozwalających na spływanie wody.

Rodzaje kamienia i jego pielęgnacja

Do wykonania blatu kuchennego mogą posłużyć przeróżne rodzaje kamienia naturalnego. Należą do nich między innymi granity, kwarcyty, marmury i trawertyny. Szerszy wybór materiałów można znaleźć na stronie hurtowni kamienia HB-Polska z Krakowa. Dobór kamienia odgrywa istotną rolę przede wszystkim pod względem wyglądu – barwy, odcienia, wzorów itd. Jeżeli chodzi o parametry wytrzymałościowe, większość materiałów prezentuje się podobnie i zachowuje swoje walory przez nawet kilkanaście lat nieprzerwanego użytkowania. Oczywiście pod warunkiem, że należycie o nie zadbamy. Zabiegiem absolutnie zalecanym jest impregnacja blatu. Późniejsze czyszczenie i mycie przebiega standardowo.

Wydatek wart swojej ceny? Oczywiście, że tak!

Kupując blat kamienny, możemy cieszyć się pięknem i czystością. Powierzchnia kamienia doskonale komponuje się z otoczeniem kuchni – przede wszystkim z ciepłymi, drewnianymi elementami umeblowania. Ponadto, stanowi idealne tło dla wykorzystywanych produktów i serwowanych potraw. Zapoznaj się z dostępnymi ofertami kamieni naturalnych i sprawdź, który z nich najbardziej odpowiada Twoim gustom. Pamiętaj, że każdy kamień jest niepodrabialny i jedyny w swoim rodzaju. To zupełnie inaczej niż w przypadku rozwiązań prefabrykowanych. Postaw na unikalność i nadaj swojej kuchni uroku, na jaki zasługuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu