balustrady do wnętrza

Czym się kierować wybierając balustrady do wnętrz?

Balustrady w domowych wnętrzach pełnią kilka funkcji – nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach, ale również ozdabiają i dodają charakteru naszym wnętrzom. Aby odpowiednio dobrać balustrady pod względem funkcjonalności oraz designu powinniśmy poznać kilka istotnych zasad, jakimi powinniśmy się kierować, wybierając balustrady.

Podstawowe cechy praktycznej balustrady

Wybierając balustradę do wnętrz domowych, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo i komfort jej użytkowania. Co to oznacza? Bezpieczeństwo, jakie zapewnia balustrada podczas poruszania się po schodach zależy od tego, czy zostanie odpowiednio zamocowana do ściany lub schodów. Jak mówią specjaliści z firmy Metalex-Szyma: należy pamiętać również, że balustrada, którą chcemy umieścić we wnętrzu domowym, powinna być odpowiednio wyprofilowana oraz wygładzona tak, aby była wygodna w użytkowaniu. Poza kwestiami bezpieczeństwa zwróćmy uwagę również na to, aby balustrada współgrała ze schodami i tworzyła z nimi spójną całość. Wygląd schodów i balustrady nie może mieć zupełnie innego stylu niż wnętrze, w którym się znajdują. Zastanówmy się zatem, z jakich materiałów wykonuje się balustrady.

Z jakich materiałów produkowane są balustrady?

Balustrady, jakie oferują nam producenci, wykonywane są z bardzo różnorodnych materiałów – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Z łatwością znajdziemy balustrady: 

  • metalowe,
  • stalowe,
  • drewniane,
  • ze szkła hartowanego,
  • ze stalowych linek,
  • mosiężne, 
  • wykonane ze sznurów.

Tak bogaty wybór sprawia, żedopasowanie balustrady do schodównie jest trudne, a co więcej, umożliwia nietypowe połączenia designerskie. Podczas wyboru balustrady kierujmy się również jej funkcjonalnością, a więc zwróćmy uwagę na to, czy dobrym rozwiązaniem będzie wybór balustrady pełnej, ażurowej, a może kurtynowej.

Szukając niepowtarzalnej balustrady do domowych wnętrz, możemy skorzystać z usług producentów, którzy specjalnie dla nas zaprojektują niepowtarzalną balustradę. Możemy skorzystać z usług ślusarskich i kowalskich , dzięki którym balustrada będzie dopasowana do schodów oraz charakteru pozostałych wnętrz w naszym domu. 

Regulamin korzystania z serwisu