pościel dziecięca

Czym się kierować przy wyborze pościeli dla dziecka?

Kupując pościel dla swojego dziecka koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które sprawią, ze nasze dziecko będzie miało możliwość się w niej dobrze wysypiać. W tym celu trzeba więc wybrać pościel, która będzie wykonana z właściwych materiałów, będzie miała właściwy rozmiar oraz będzie miała odpowiedni dla dziecka wygląd. W naszym artykule dokładnie opisujemy, jak wybrać najlepsza pościel dla dziecka, także dla noworodka.

Pościel, z jakiego materiału będzie najlepsza dla dziecka?

Materiał, z którego jest wykonana pościel, i to nie tylko dziecięca, ale także pościel dla dorosłych, ma bardzo duże znaczenie w tym, jak dobrze będzie można się w niej wysypiać. Zdecydowanie najczęściej polecanym materiałem do wykonania pościeli jest bawełna. To tak naprawdę cała grupa materiałów, z których wykonuje się pościel, ale i ubrania. Wśród materiałów wykonywanych z bawełny znajdują się m.in. satyna, flanela, adamaszek, dżersej, perkal czy kora. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę, np. flanela jest bardzo miękka w dotyku, odporna i dobrze przewodzi ciepło, ale może się kurczyć w praniu, satyna jest dosyć chłodna, dzięki czemu jest idealna przede wszystkim do pościeli letniej, a dżersej charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Najtańszą odmianą bawełny jest kora, która jest jednak wybierana jako materiał do wykonywania pościeli (zwłaszcza dla dzieci) bardzo rzadko, ze względu na to, że jest szorstka w dotyku, co podczas snu może być mało przyjemne.

Jaki powinien być optymalny rozmiar pościeli dziecięcej?

. Na pewno rozmiar pościeli powinien być dobrze dobrany do wieku i wzrostu dziecka oraz do wymiarów jego łóżka. Dla bardzo małych dzieci oraz dla niemowlaków do ukończenia 12. miesiąca życia zaleca się stosować kołderki o wymiarach 55×75 cm. Później kołderka rośnie wraz z dzieckiem do wymiarów 100×135 cm miedzy 2. a 5. rokiem życia. Starsze dzieci mogą już bez przeszkód stosować kołdry o standardowych wymiarach, przeznaczonych dla dorosłych.

Pościel, której rozmiar będzie dobrze dopasowany do wzrostu dziecka, zagwarantuje mu podczas snu więcej wygody i będzie dla niego po prostu bardziej przytulna.

Jakie wzory pościeli będą najbardziej odpowiednie dla dzieci?

Wybierając najbardziej odpowiednią pościel dla swojego dziecka nie możemy zapominać jeszcze o jednej szalenie istotnej rzeczy, a mianowicie o jej wyglądzie. Bardzo dobrze, jeżeli dziecko bowiem lubi swoją pościel i się z nią identyfikuje. W ich przypadku najlepiej więc się sprawdzi pościel z elementami i z postaciami z ulubionych bajek dziecka. Doskonałym pomysłem, który sprawi, że nasze dziecko chętniej będzie się kładło wieczorem spać jest zakup np. pościeli Disney, na której są wydrukowane postacie z ulubionych dziecięcych bajek, m.in. dla dziewczynek z bohaterami Krainy Lodu czy z Myszką Minnie, a dla chłopców z postaciami z bajki Auta, ze Spidermanem czy z bajką Psi Patrol.

Taka pościel zawsze jest bardzo kolorowa, przykuwa uwagę i na pewno spodoba się każdemu dziecku. Bez problemu można ją kupić np. w sklepach internetowych. Jednym z najbardziej cenionych na rynku sklepów, w których dostępny jest szeroki wybór asortymentu z postaciami z ulubionych bajek naszych dzieci, jest sklep internetowy Barline.eu. W jego ofercie znajdują się m.in. akcesoria dla dzieci, ale przede wszystkim ubrania dla dzieci z postaciami z bajek. Wszystkie znajdujące się tam produkty to wyłącznie markowa odzież i akcesoria, także wyroby hand made, które na dodatek są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Regulamin korzystania z serwisu