zielona ściana w domu

Czym są tzw. zielone ściany?

Zieleń na ścianach naszych mieszkań możemy dziś uzyskiwać już nie tylko dzięki zielonej farbie. Zaawansowana technologia, pasja architektów wnętrz i zapał miłośników ekologicznych rozwiązań sprawiły, że mamy możliwość cieszenia się ogrodami nie tylko na zewnątrz. I nie tylko tymi płaskimi! Czym więc jest „zielona ściana”?

Design, relaks i natura, czyli najważniejsze cechy zielonej ściany

To, że natura ma zbawienny wpływ na psychikę człowieka, potwierdzają nie tylko badania. Rośliny doniczkowe czy zwierzęta domowe są dowodem na to, jak bardzo lubimy pierwotne, zielone otoczenie. A gdyby tak móc otaczać się roślinnością na co dzień, bez wychodzenia z domu? Dzięki nowoczesnym konstrukcjom ściennym wykorzystującym żywą zieleń jest to możliwe. „Zielona ściana” to nie tylko oryginalna ozdoba, ale także praktyczne rozwiązanie, ponieważ rośliny oczyszczają powietrze i wpływają na poprawę jego wilgotności, a także skutecznie wygłuszają pomieszczenie.

Jak zadbać o ogród wertykalny w Twoim domu?

Ogród wertykalny to nic innego jak ściana porośnięta różnego rodzaju roślinnością. Dobrze wykonany charakteryzuje się nie tylko imponującym wyglądem, ale także łatwością utrzymania. Decydując się na rozwiązanie tego typu należy wybrać firmę, która specjalizuje się w takich aranżacjach. Tylko doświadczony specjalista stworzy nam ogród marzeń, którym będziemy mogli cieszyć się przez długi czas, bez obaw o jego kondycję. Jak wygląda pielęgnacja „zielonej ściany”? Podłączana jest ona do kanalizacji a jej nawadnianiem steruje specjalny komputer. Po stronie posiadacza leży jedynie pielęgnacja roślin.

Jak wykonać tzw. zieloną ścianę?

Wykonanie ogrodu wertykalnego najlepiej jest zlecić profesjonalistom. Ta ponadczasowa ozdoba może być perełką naszego mieszkania tylko wtedy, gdy będzie wykonana solidnie oraz pod okiem fachowców. Istnieją firmy, które od lat zajmują się projektowaniem i montowaniem aranżacji tego typu – nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także w mieszkaniach, nawet tych najmniejszych. Zespół Green Project to doskonały przykład solidnego wykonania, gdzie doświadczeni architekci, designerzy i pasjonaci ekologicznych rozwiązań tworzą konstrukcje z wielu rodzajów żywych roślin, a także traw, czy mchów, które nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji.

Regulamin korzystania z serwisu