aglomarmur aranzacja wnetrz

Czym jest aglomarmur i jakie znajduje zastosowanie w aranżacji wnętrz?

W aranżacji wnętrz wykorzystuje się wiele różnorodnych materiałów, które stanowią bazę nie tylko mebli, ale również elementów wykończeniowych w postaci parapetów, blatów. Na szczególną uwagę zasługuje aglomarmur zdobywający coraz większą popularność. Dowiedz się, w czym tkwi jego fenomen i jakie znajduje zastosowanie. Być może materiał ten zostanie wykorzystany w twoim mieszkaniu?

Aglomarmur – co to?

Aglomarmur (znany również jako konglomerat marmurowy) jest materiałem produkowanym z połączenia naturalnego marmuru z żywicą poliestrową (stosunek surowców wynosi ok. 9:1). Można zatem powiedzieć, że jest tworzywem syntetycznym.

Konglomerat marmurowy powstaje z odłamków wysokiej jakości marmuru, które następnie umieszcza się w specjalnych formach i zalewa się żywicą poliestrową. Do składników można dodać farby lub pigmenty, dzięki czemu kamień syntetyczny będzie występował w różnych kolorach i odcieniach. 

Gdy masa zastygnie i zgęstnieje, wówczas płytę docina się do odpowiednich rozmiarów. Końcowym etapem jest szlifowanie – aż do momentu, w którym aglomarmur osiągnie wysoki połysk.

Gdzie można zastosować konglomerat marmurowy?

Aglomarmur jest twardszy od marmuru, a do tego dochodzi łatwość obróbki i prostota w utrzymaniu czystości – to zaledwie kilka powodów, dla których aglomarmur znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz.

Konglomerat marmurowy, dostępny m.in. w ofercie zakładu obróbki kamienia Merkam, wykorzystywany jest do produkcji elementów wykończeniowych. Zalicza się do nich np. parapety oraz blaty łazienkowe.

Coraz częściej z aglomarmuru wykonuje się również posadzki – jako alternatywa dla kosztownych i mniej odpornych na czynniki zewnętrzne podłóg marmurowych. Na korzyść posadzek tego typu przemawiają również walory użytkowe – są one zdecydowanie cieplejsze niż naturalny kamień. To sprawia, że stąpanie bosą stopą będzie po prostu przyjemniejsze.

Aglomarmur – najważniejsze zalety

Elementy wykończeniowe z aglomarmuru nie tylko pięknie się prezentują. Lista zalet jest znacznie dłuższa. Na uwagę zasługuje fakt, iż aglomarmur jest tańszy od granitu.

Na korzyść przemawia również szeroki wybór kolorów, wzorów i faktur. Dzięki temu posadzka, blat czy obudowa kominka będą wręcz unikalne.

Jeżeli więc stoisz przed wyborem parapetów wewnętrznych lub blatów, albo chcesz obłożyć kominek, rozważ aglomarmur. Może się bowiem okazać, że taki syntetyczny kamień doskonale wpisze się w twoje potrzeby i oczekiwania – także pod kątem finansowym.

Regulamin korzystania z serwisu