Baterie podtynkowe czy tradycyjne? Wady i zalety rozwiązań

Minimalistyczne i nowoczesne baterie podtynkowe są aktualnie najchętniej wybierane przez użytkowników. Nie brakuje jednak wśród nich także zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań, do których należą dobrze wszystkim znane baterie natynkowe. Jakie zalety oraz wady posiada każde z tych rozwiązań i który rodzaj baterii najlepiej wybrać do swojej nowej łazienki?

Zalety i wady nowoczesnych baterii podtynkowych

Baterie podtynkowe, jak sama ich nazwa wskazuje, to rodzaj armatury łazienkowej, której mechanizm ukryty jest w ścianie łazienki. Na zewnątrz widoczne są jedynie ich części użytkowe, które w ten sposób same w sobie stanowią efektowną ozdobę łazienki. Są to elementy, które służą do obsługi baterii, uruchamiania dopływu wody, jego zamykania i regulacji. Baterie podtynkowe charakteryzują się minimalistycznym designem, idealnie pasują więc do nowoczesnych i urządzonych w minimalistycznym stylu łazienek. Baterie podtynkowe zajmują mniej miejsca niż ich odpowiedniki natynkowe oraz są łatwiejsze w zachowaniu w czystości. Jedyną ich wadą jest skomplikowana naprawa: w razie poważniejszej awarii baterii konieczne może być bowiem skucie ściany oraz okładziny ściennej, aby wymienić uszkodzone elementy. Użytkownicy baterii podtynkowych narażeni są także na wyższe koszty związane z ich naprawą oraz wymianą. Wybór baterii podtynkowej powinien być więc dobrze przemyślany; warto wybierać tylko armaturę wysokiej jakości, która bezawaryjnie posłuży nam przez wiele lat – a wtedy opisane problemy nie będą nas dotyczyć. Dobrą armaturę znajdziemy przykładowo w sklepie internetowym Mersi.pl.

Tradycyjne baterie natynkowe – ich zalety i wady

Baterie natynkowe jeszcze kilkanaście lat temu gościły w praktycznie każdej łazience. Ich najważniejszą zaletą jest możliwość montażu w już wykończonym pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się wiec u osób, które chcą wymienić swoje zużyte baterie na nowe, ale nie chcą jednocześnie przeprowadzać remontu łazienki. Sam montaż baterii natynkowych jest stosunkowo prosty i szybki, nie wymaga bowiem skuwania ściany oraz niszczenia płytek łazienkowych. W razie konieczności naprawy ich demontaż jest łatwy i praktycznie bezinwazyjny. Baterie natynkowe są zazwyczaj tańsze od baterii podtynkowych, dlatego wielu użytkowników nadal bardzo chętnie po nie sięga. Baterie natynkowe nie zapewniają nam co prawda tak dużej swobody aranżacyjnej, co baterie podtynkowe, jednak warto się nimi zainteresować, jeśli lubimy tradycyjne i proste w konserwacji urządzenia. Baterie natynkowe występują bowiem w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu możemy dopasować je do wystroju swojej łazienki oraz własnej wizji jej wyglądu.

Regulamin korzystania z serwisu