Mieszkanie z czasów PRL

Aranżacja salonu w stylu PRL. Hit czy kit?

Obecnie wybór mebli jest tak duży, że można zaaranżować wnętrze według swoich upodobań. Łatwo znaleźć odpowiednie wyposażenie niezależnie od tego, czy ma się ono charakteryzować stylem nowoczesnym, rustykalnym czy minimalistycznym. Jedną z opcji jest również inspirowanie się czasami PRL-u. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Czytaj dalej i dowiedz się więcej na temat tego stylu.

Charakterystyka wnętrz w stylu PRL

W PRL-u bardzo ważne było to, aby meble charakteryzowały się dużą funkcjonalnością. Dzięki temu możliwe było stylowe zaaranżowanie nawet niewielkich mieszkań w blokach. Jeden z najbardziej charakterystycznych elementów z tamtego okresu to meblościanka. Zajmowała ona dużą część ściany, a czasem nawet całą jej powierzchnię, ale za jej pomocą można było sprytnie wykorzystać przestrzeń. Inne typowe meble to krzesła i fotele na cienkich nóżkach. Nie warto zapominać również o dodatkach, których w salonie w stylu PRL nie może zabraknąć. Porcelanowe figurki z podobiznami kobiet w eleganckich sukniach czy dzikich zwierząt nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Poza wyposażeniem, typowe były również wykładzina na podłogach i boazeria na ścianach. Styl PRL trudno pomylić z jakimkolwiek innym.

Czy warto zaaranżować salon w stylu PRL?

Elementy charakterystyczne dla epoki PRL-u mogą czasem uchodzić za kiczowate, jednak obecnie styl ten wraca do łask. Polacy odczuwają sentyment związany z czasami ich młodości, a poprzez meble i dodatki chcą odświeżyć wspomnienia. Pomieszczenia w PRL-u były często przesycone elementami wyposażenia, na pewno warto zatem uważać, aby tego unikać. Meble z dawnych lat mogą również stanowić jedynie akcenty w nowoczesnych pomieszczeniach.

Obecnie, ze względu na powrót dawnej mody, wyposażenie charakterystyczne dla PRL-u stało się droższe. Niestety nie każdy ma dostęp do mebli używanych kiedyś przez swoich dziadków. Warto zatem znaleźć sklepy oferujące produkty tego typu w rozsądnych cenach. Z dostępnymi opcjami można zapoznać się również przez Internet. Jeszcze lepszą opcją może okazać się zatrudnienie specjalisty, który zaaranżuje salon w taki sposób, że efekt końcowy na pewno będzie zadowalający. Przykładem firmy świadczącej takie usługi jest pracownia architekt Moniki Hardej. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto urządzić pokój w stylu PRL, pamiętaj o tym, że wszystko zależy od Twoich upodobań. Wnętrza tego typu mogą być naprawdę klimatyczne, ale aby zaaranżować je w przemyślany sposób, warto zaufać profesjonalistom.

Regulamin korzystania z serwisu