Mieszkanie dla singla – propozycje ofertowe

Single przeważnie mają mniejsze możliwości finansowe niż młode małżeństwa, jednak ze względu na brak rodziny, nie potrzebują dużej przestrzeni użytkowej. Niska cena, możliwość bezproblemowego dojazdu do pracy i różnego rodzaju udogodnienia sprawiają, że najlepsze na rynku pierwotnym kawalerki można znaleźć poza dużymi miastami. Są to mieszkania w ciekawych lokalizacjach i rozsądnych cenach.

Możliwości finansowe singla

Wybór mieszkania zależny jest od wielu czynników. W przypadku mieszkań dla rodzin liczy się odpowiednio duży metraż czy bliskość szkół i przedszkoli. Single zwracają uwagę na inne czynniki. Najważniejsze są możliwości finansowe, ponieważ w tym przypadku tylko jedna osoba będzie spłacać ratę kredytu. To się przekłada na wielkość mieszkania. Dlatego częstym wyborem dla singli są kawalerki typu studio z aneksem kuchennym. Mały metraż nie oznacza jednak, że mieszkanie będzie niepraktyczne. Brak innych lokatorów pozwala na urządzenie go według własnych preferencji i minimalizację przestrzeni zagospodarowanej na różnego rodzaju rzeczy osobiste.

Zalety  mieszkania poza miastem

Ceny mieszkań w stosunku do możliwości finansowych singli często uniemożliwiają zakup mieszkania w centrum. Dlatego też osoby pracujące w dużych aglomeracjach jak np. w Warszawie, poszukują alternatywy w postaci tanich mieszkań poza miastem. Jest to dobre rozwiązanie ze względu na brak hałasu i zgiełku, jaki występuje na dużych osiedlach. Okolice są zielone i spokojne, a powietrze czyste, dlatego odpoczynek po pracy jest bardziej komfortowy. Wybór mieszkania poza miastem powinien uwzględniać dogodną komunikację do pracy, czyli bliskie sąsiedztwo torów kolejowych lub przystanków autobusowych. W przypadku kierowców posiadających własny samochód wymagane będą także bezproblemowe, wyremontowane drogi.

Nie tylko cena za metr

Warto dodać, że nie tylko cena w przeliczeniu na 1m2 w inwestycji poza miastem będzie niższa niż w dużych aglomeracjach. Mniejsze będą także opłaty za utrzymanie lokalu, czynsz, podatek gruntowy, media itd. Zmniejszając comiesięczne wydatki, zwiększają się możliwości co do wzięcia kredytu. Nieco większe kawalerki mogą być niezbędne dla singli, którzy pracują w domu lub z innych względów potrzebują większej przestrzeni. Pracownik firmy EKO-BUD Deweloper dodaje:

Poza miastem można znaleźć niewielkie mieszkania, które posiadają takie udogodnienia jak balkon, piwnica, bezpłatne miejsce parkingowe lub garaż.

Regulamin korzystania z serwisu